5 lipca 2012

MME: nieudane otwarcie Polaków

Nieudany początek Młodzieżowych Mistrzostw Europy dla polskich szczypiornistów. W swym pierwszym występie w tureckim Eskisehir zawodnicy Jarosława Cieślikowskiego przegrali z Rosjanami 18:32 (10:14). W piątek Biało-czerwoni zagrają z Portugalią, która niespodziewanie pokonała Chorwację 28:23 (16:12), początek spotkania o godzinie 14:00 czasu polskiego.

Nasz zespół prowadził tylko na początku meczu (4:2), gracze Sbornej szbko jednak odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Pierwsza partia miała w miare wyrównany przebieg, ale w drugiej połowie na parkiecie hali Besyo Sports Hall dominowali już Rosjanie, którzy systematycznie powiększali przewagę.

W pierwszych minutach po przerwie Polakom zdarzyły się dwa przestoje, w czasie których Rosjanie dwukrotnie wypunktowali Biało-czerwonych po 4:0. Tak znaczące straty było bardzo ciężko odrobić. Na wyróżnienie w polskich szeregach zasłużył Łukasz Kużdeba, który w zasadzie nie mylił się przy rzutach z lewego skrzydła.

MME Turcja 2012 / Grupa B – Eskisehir / 05.07

POLSKA – ROSJA 18:32 (10:14)

POLSKA: Małecki, Kapela – Rogulski, Genda, Daszek 2, Niewrzawa 5, Zagała 1, Walczak 1, Kużdeba 6, Kornecki, Biegaj, Kubała, Paczkowski 1, Mogielnicki, Gregor, Szczęsny 2.

CHORWACJA – PORTUGALIA 23:28 (12:16)

Więcej informacji dotyczących pozostałych spotkań, a także linki do transmisji internetowych znajdziesz na oficjalnej stronie turnieju: http://www.m20euchamp2012.com/.