10 lipca 2012

MŚ Oman 2012: wygrana nr 1

Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej plażowej udanie rozpoczęła drugi dzień startów na światowym czempionacie. Polki po emocjonującym spotkaniu pokonały reprezentację Tajlandii 2:1. Nasze zawodniczki w porównaniu z poprzednimi meczami poprawiły grę w ataku. Ponownie znakomicie w bramce spisywała się Magdalena Słota, która broniła w niesamowitych sytuacjach. Seria shoot`outów to również popis naszej bramkarki, która otrzymała po spotkaniu gromkie brawa od zgromadzonej na trybunach publiczności.

TAJLANDIA – POLSKA 1:2 (13:12,8:11,2:5)

Polska: M.Słota, U.Olejnik, A.Antoszewska, A.Łukasik, A. Pęcherska, G.Pietras, L.Żakowska, E.Perek,

W sesji wieczornej Polki spotkały się z faworytem mistrzostw – reprezentacją Brazylii. Zarówno na początku pierwszego  jak i drugiego seta bardzo dobrze funkcjonowała obrona Biało-czerwonych, również w ofensywie Polki dochodziły do czystych sytuacji rzutowych. Jednak doświadczone Brazylijki po kilku minutach przejęły inicjatywę, aby z bezpieczną przewagą zwyciężyć w obu partiach.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2 (16:23,12:18)

We wtorek reprezentację Polski czeka ostatnie grupowe spotkanie z reprezentacją Singapuru.

Po pierwszej fazie rozgrywek zostanie rozegrana druga faza grupowa. Po trzy najlepsze drużyny z obu grup utworzą kolejną, która będzie walczyć o miejsca 1-6. Natomiast zespoły z miejsc 4-6 w obu grupach będą rywalizowały o miejsca 7-12.

10.07.2012

POLSKA – SINGAPUR  godz. 18.30 czasu polskiego (boisko 1)

Więcej informacji na temat MŚ w Omanie znajdziesz na oficjalnej stronie turnieju www.oman2012.info.