12 lipca 2012

MŚ Oman 2012: środa bez sukcesów

Niestety od dwóch porażek rozpoczęła rywalizację w drugiej rundzie Mistrzostw Świata w piłce ręcznej plażowej reprezentacja Polski kobiet. Biało-czerwone przegrały w dwóch setach z Chinkami, a następnie nie sprostały Australijkom po konkursie shoot’outów. W czwartek, na zakończenie tej fazy turnieju,  Polki zmierzą się z Włoszkami.

Mecz z Australią miał wyrównany przebieg /Fot. A.Fajok

Późnym popołudniem podopieczne trener Bożeny Karkut uległy reprezentacji chin 2:0 Zarówno początek pierwszego jak i drugiego seta to przewaga Polek, jednak z upływem czasu do głosu zaczęły dochodzić Chinki i to one lepiej rozwiązywały końcówki poszczególnych setów. W polskiej ekipie znów zabrakło skuteczności.

W sesji wieczornej Polki rozegrały kolejne spotkanie tym razem z reprezentacją Australii. Mecz od początku układał się po naszej myśli, jednak kilka prostych strat spowodowało że zawody stały się bardziej wyrównane. Zarówno w pierwszym jak i w drugim secie trwała wyrównana walka co w efekcie doprowadziło do shoot`outów, w których lepszą skutecznością popisały się Australijki wygrywając całe spotkanie 2:1.

W czwartek Biało-czerwone rozegrają ostatni mecz drugiej fazy Mistrzostw Świata. O godz. 18.30 czasu polskiego nasze zawodniczki zmierzą się z reprezentacją Włoch.  Mecz nie będzie łatwy, ale bardzo ważny dla dalszego układu tabeli. Jeszcze wszystko jest możliwe w walce o miejsca 7-12.

MŚ Oman 2012 – 11 lipca:

Chiny – Polska 2:0 (17:11; 15:11)

Polska: M.Słota, U.Olejnik, A.Antoszewska, A.Łukasik, A. Jochymek, G.Pietras, L.Żakowska, E.Perek.

Australia – Polska 2:1 (18:20; 19:13; 7:6)

Polska: M.Słota, M. Maliczkiewicz, A.Antoszewska, A.Łukasik, A. Pęcherska, G.Pietras, L.Żakowska, E.Perek.

MŚ Oman 2012 – 12 lipca:

Włochy – Polska – godz. 18.30 czasu polskiego (boisko 2).

Pozostałe wyniki oraz tabele grup MŚ w piłce ręcznej plażowej znajdziesz na oficjalnej stronie turnieju: http://www.oman2012.info/.