13 lipca 2012

MŚ Oman 2012: Włoszki jednak lepsze

Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej plażowej rozegrała ostatni mecz drugiej fazy Mistrzostw Świata w Omanie. Po emocjonującym spotkaniu Polki uległy byłym mistrzyniom Europy Włoszkom 1:2.

/Fot. A.Fajok

Spotkanie stało na wysokim poziomie, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Pierwszą partię lepiej zakończyły nasze reprezentantki i to one ostatecznie wygrały 20:16.

Druga odsłona to także walka punkt za punkt, Polki zdecydowanie poprawiły grę w ataku. Niestety kilka prostych błędów Biało-czerwonych w ostatnich minutach wykorzystały doświadczone rywalki, które doprowadziły do remisu w setach i konkursu i shoot`outów, w którym ostatecznie okazały się minimalnie lepsze od naszych zawodniczek.

Porażka z Włochami oznacza, że w piątek, w ostatnim dniu Mistrzostw Świata Polki zagrają z reprezentacją Chin o miejsce 9. Początek spotkania o godz.16.00 czasu polskiego.

Dziś również mecze o medale Mistrzostw Świata. W kategorii kobiet o 3. miejsce zagrają reprezentacje Węgier i Norwegii. Natomiast w wielkim finale zmierzą się drużyny Brazylii oraz Danii.

U panów o 3. lokatę zagrają Chorwaci z Rosjanami, a ze złota cieszyć się będą Brazylijczycy lub Ukraińcy.

MŚ Oman 2012:

12 lipca

Polska – Włochy 1:2 (20:16, 17:22,10:12)

Polska: M.Słota, U.Olejnik, A.Antoszewska, A.Łukasik, A. Pęcherska, G.Pietras, L.Żakowska, E.Perek.

13 lipca- mecz o 9. miejsce

Chiny – Polska – godz. 16.00 czasu polskiego (boisko 2).

Pozostałe wyniki oraz tabele grup MŚ w piłce ręcznej plażowej znajdziesz na oficjalnej stronie turnieju: http://www.oman2012.info/.