19 lipca 2012

MŚ 2013: Polacy poznali rywali

Arabia Saudyjska, Białoruś, Korea Płd., Słowenia oraz Serbia przeciwnikami Polaków w fazie grupowej przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Hiszpanii. Swoje mecze „polska” grupa C rozgrywać będzie w Saragossie. Ceremonia losowania odbyła się dziś w Madrycie.

– Patrząc na wszystkie grupy muszę przyznać, że są wyrównane, siły zostały rozłożone proporcjonalnie. Ważne abyśmy zajęli w pierwszej rundzie mistrzostw wysokie miejsce w grupie, co w 1/8 pozwoliłoby nam uniknąć najlepszych ekip z grupy D z którą się krzyżujemy, a grają tam przecież gospodarze turnieju, a także Chorwaci, z którymi zawsze toczyliśmy ciężkie boje – podsumowuj wyniki losowania Dyrektor Sportowy ZPRP Jerzy Noszczak.

– Jestem przekonany, że wiele ekip, które będą w wysokiej formie na IO w Londynie, na MŚ może mieć problemy z dyspozycją. To sprawia, że szanse naszego zespołu na wysokie miejsce rosną, trzeba je teraz jak najlepiej wykorzystać – kończy Noszczak.

Rolę gospodarza madryckiej uroczystości losowania pełnił Prezes Hiszpańskiej Federacji Piłki Ręcznej, a zarazem szef komitetu organizacyjnego imprezy, Juan de Dios Roman, gościem honorowym był  Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej Hassan Moustafa. W skład polskiej delegacji weszli Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański oraz Sekretarz Generalny ZPRP Marek Góralczyk.

Arenami XXIII Mistrzostw Świata będą Barcelona / Granollers, Madryt, Saragossa, Sevilla oraz Guadalajara. Miasta-gospodarze poszczególnych grup zostaną ogłoszone bezpośrednio po losowaniu.

Zmianie uległ system rozgrywek MŚ. W pierwszej fazie uczestnicy zostaną podzieleni na cztery sześciozespołowe grupy, z których po cztery najlepsze ekipy awansują do kolejnej rundy. Dalsza rywalizacja toczyć się będzie jut tylko systemem pucharowym. Zrezygnowano więc z drugiej rundy grupowej, którą zastąpią mecze 1/8 finału oraz spotkania ćwierćfinałowe.

MŚ Hiszpania 2013 – podział na grupy:

Grupa A (Granollers): Brazylia/Czarnogóra/Tunezja/Argentyna/Niemcy/Francja

Grupa B (Sevilla): Chile/Rosja/Katar/Islandia/Macedonia/Dania

Grupa C (Saragossa): Arabia Saudyjska/Białoruś/Korea Płd./Polska/Słowenia/Serbia

Grupa D (Madryt): Australia/Egipt/Algieria/Węgry/Chorwacja/Hiszpania

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest