24 lipca 2012

Polskie zespoły poznały rywali

W Wiedniu, w siedzibie EHF odbyło się losowanie europejskich pucharów drużyn kobiecych i męskich. Do rozgrywek zgłosiło się 176 zespołów z 39 krajów. Nowością będzie połączenie rywalizacji mężczyzn w Pucharze EHF z Pucharem Zdobywców Pucharów.

ZPRP do tych rozgrywek (losowanie Champions Leaague odbyło się wcześniej) zgłosił dwa kluby męskie i cztery kobiece. Nasi przedstawiciele zagrają z ciekawymi rywalami. Jako pierwsze przeciwników poznały zespoły Politechniki Koszalin i KSS Kielce, które w 3. rundzie Challenge Cup zagrają odpowiednio z Dnnieprianką Chersoń (Ukraina) i AC PAOK (Grecja).

Triumfatorki Pucharu Polski, SPR Lublin w 2. rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów zmierzą się z Portugalkami z ADA Colegio Joao de Bartos. Lublinianki w przypadku powodzenia w kolejnej rundzie zagrają z trzecim zespołem grupy kwalifikacji Ligi Mistrzyń. Z kolei wicemistrzynie Polski, KGHM Metraco Zagłębie Lubin w 2.rundzie Pucharu EHF będą rywalizowały z chorwackim RK Zelina. Kolejnym rywalem zwycięzcy tej pary będzie białoruski BNTU-BelAZ Mińsk

Wśród panów los w 1.rundzie Pucharu EHF mieleckiej Stali za przeciwników przydzielił Turków z Nilüfer Belediyespor. Na triumfatora z tego duetu czeka już duński Team Vis Holstebro. KS Azoty Pulawy do Challenge Cup przystąpią dopiero od 4. rundy.

Wyniki losowania z udziałem polskich drużyn:

Kobiety
Challenge Cup – 3.runda (10/11 i 17/18 listopada)
Politechnika Koszalin – Dnnieprianka Chersoń
AC PAOK – KSS Kielce

Puchar Zdobywców Pucharów – 2. runda (13/14 i 20/21 października)
SPR Lublin – ADA Colegio Joao de Bartos

Puchar EHF – 2. runda 13/14 i 20/21 października)
KGHM Metraco Zagłębie Lubin – RK Zelina

Mężczyźni
Puchar EHF – 1.runda (8/9 i 15/16 września)
Nilüfer Belediyespor – Turon Stal Mielec

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest