30 lipca 2012

Vambresia i Pyrki z Pucharem Polski

Zawodnicy BHT Vambresia Wąbrzeźno i zawodniczki AZS AWF Refleks Pyrki Poznań zostali triumfatorami zawodów o Puchar Polski w beachhandballu. Impreza będąca jednocześnie ostatnią eliminacją do mistrzostw Polski odbyła się w miniony weekend w Opolu.

W dwudniowym turnieju na boiskach miejscowego Centrum Sportu przy ul. Północnej wzięło udział osiem drużyn męskich oraz trzy zespoły żeńskie. W przypadku panów wystąpiły czołowe zespoły – Damy Radę Inowrocław i GRU Juko Poznań. Dlatego sukces zespołu z Wąbrzeźna należy traktować w kategorii niespodzianki. Zdobywcy Pucharu Polski w finale rozprawili się z faworyzowanym GRU Juko Poznań 2:0 (26:18, 14:11). Wcześniej, w półfinale, musieli stawić czoła innej utytułowanej drużynie – Damy radę Inowrocław. Mecz, zwłaszcza w drugiej partii, był bardzo zacięty, a Vambresia wygrała dopiero po shoot outach 2:1 (18:19, 25:24, 9:6).

W kategorii kobiet, pod nieobecność AZS AWF Wrocław, głównym kandydatem do trofeum były poznańskie Pyrki. W finale akademiczki pokonały BHT Byczki Kowalewo Pomorskie 2:0 (20:11), (12:10).

Po weryfikacji wyników Komisja ds. Piłki Ręcznej Plażowej ogłlosi listę uczestników turnieju finałowego o Mistrzostwo Polski, który odbędzie się w Świnoujściu (11-12 sierpnia).

KOMNUNIKAT KOŃCOWY ZAWODÓW W OPOLU – plik pdf

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest