30 lipca 2012

Pierwsze zgrupowanie juniorów mł.

Reprezentacja Polski juniorów młodszych (rocznik 1996 r.), kierowana przez trenerów Jacka Okpisza i Rafała Przybylskiego, od soboty przebywa na pierwszym zgrupowaniu. Drużyna trenuje na obiektach stołecznej AWF. Ekipa szykowana jest na finały mistrzostw Europy 2014, których gospodarzem będzie Polska.

– Na obóz powołaliśmy 47 zawodników. To plon obserwacji półfinałów i finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, mistrzostw Polski młodzików a także kilku innych turniejów – powiedział trener Okpisz podczas wizyty w siedzibie ZPRP.


Rafał Przybylski i Jacek Okpisz / Fot. Kuba Gucma

Młodych sportowców podzielono na trzy grupy. Każda ćwiczy dwa razy dziennie. Do tego dochodzą obowiązkowe badania. W efekcie dwójka szkoleniowców codziennie w hali spędza 7,5 godziny.

– Po pierwszych treningach zorientowaliśmy się, że jednej perełki nie ma. Nie ma też wielkich dysproporcji w umiejętnościach. Wstępnie już wyselekcjonowaliśmy trzydziestu zawodników. Podzielimy ich na dwa zespoły, które zagrają podczas turnieju w Dzierżoniowie – dodał szkoleniowiec. W imprezie, która rozpocznie się 7 sierpnia, wystąpią również drużyny Rosji i Węgier.

Polski zespół na jesieni zbierze się na trzy konsultacje 4-dniowe. Na grudzień planowany jest kolejny turniej. Jak zaznaczył trener Okpisz czynione są starania, aby przeciwnikami były drużyny z Bałkanów, Skandynawii i Zachodniej Europy.

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa juniorów mł.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest