2 sierpnia 2012

Juniorki młodsze trenują w Szczyrku

Od środy w ośrodku COS OPO w Szczyrku trenuje kadra narodowa juniorek młodszych. Na zgrupowaniu, będącym formą przygotowań do mistrzostw Europy 2013, przebywa 18 zawodniczek. Zespół Haralda Tłuczykonta w dniach 9-11 sierpnia po raz pierwszy weźmie udział w turnieju. Rywalkami w Turnieju Nadziei Olimpijskich będą drużyny Węgier, Rumunii i Czech.


– Zajęcia zaczęliśmy od badań wydolnościowych, które przeprowadził prof. Henryk Norkowski – powiedział Adam Pecold, trener koordynator kadry. – Trenujemy trzy razy dziennie. Zaczynamy o 7.30 od biegu. Później ćwiczymy dwukrotnie na hali.


Sztab szkoleniowy polskiej drużyny przystał na zaproszenie federacji czeskiej, aby w Ołomuńcu rozegrać dwa sparingi z Czeszkami z rocznika 1994 (dwa lata starszymi), szykującymi się do gry w Mistrzostwach Świata Juniorek. – Mecze zostały zaplanowane na najbliższą niedzielę. Zobaczymy, w którym miejscu jesteśmy – dodał trener Pecold.   


Z powołanej „18” z różnych powodów, kontuzje i sprawy osobiste na zgrupowanie nie mogła przybyć trójka zawodniczek: rozgrywająca Paulina Momot, bramkarka Aleksandra Orowicz (obie MKS Kusy Szczecin) i obrotowa Brygida Godziszewska (SKS Kusy Kraków). W ich miejsce powołania otrzymały rezerwowe: Karolina Złomańczuk (MKS Padwa Zamość), Natalia Warywoda (MTS Kwidzyn) i Małgorzata Suchy (KPR Kobierzyce/SMS Gliwce).

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa juniorek młodszych

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest