6 sierpnia 2012

Liga Podbeskidzka z patronatem Marszałka

Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz będzie patronował Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt! Poprosiły go o to same piłkarki ręczne z Żywiecczyzny korzystając z okazji, iż odwiedził Żywiec w sobotę, 4 sierpnia. Tak sympatycznym dziewczętom marszałek Adam Matusiewicz nie mógł odmówić!


Piłka ręczna już na dobre zawojowała Żywiecczyznę! Przez ponad dwa lata powstało tutaj 16 amatorskich drużyn piłki ręcznej dziewcząt! Ale szczypiorniak nie chce „odpuszczać” i wciąż przybywa dziewczyn, które chcą grać w ręczną. Obecnie jest ich ponad 300! To właśnie taka moda sprawiła, że 23 października 2010 roku wystartowała Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt. W pierwszym sezonie grało w niej dziesięć drużyn, a w drugim już trzynaście. W nowym sezonie, który wystartuje 15 września 2012 roku, zagra aż 17 ekip! To pierwsza i jedyna taka liga w Polsce, co potwierdza sam Marek Góralczyk, sekretarz generalny Związku Piłki Ręcznej w Polsce!


– W nowym sezonie 2012/2013 drużyny będą grały o dwa miesiące dłużej niż w dwóch poprzednich. Wydłużamy sezon, bo drużyn przybywa. Robimy to także na prośbę samych dziewczyn, które twierdzą, że potem mają straszliwy „głód” na ręczną! – mówi żartobliwie Sabina Kiełtucka, rzecznik prasowy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.


Tak dynamiczny rozwój szczypiorniaka spowodował, że w Żywcu powstała pierwsza profesjonalna drużyna piłki ręcznej dziewcząt – TS Stal Śrubiarnia, która we wrześniu zagra w Lidze Śląskiej w kategorii juniorek!

– To szansa dla dziewczyn, aby się nadal rozwijać i z czasem być może trafić do kadry wojewódzkiej, a może i nawet reprezentacji Polski – mówi Piotr Tymiński, prezes TS Stal Śrubiarnia Żywiec.


Boom na szczypiorniaka przyczynił się do tego, że powstaje Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Żywiecczyzna. Jego prezesem został Andrzej Krempel, a wiceprezesem Jarosław Dudek.


– Stowarzyszenie będzie prowadzić Ligę i starać się organizować wiele akcji promujących ręczną na Żywiecczyźnie. Mamy mnóstwo pomysłów, ale na razie ich nie zdradzamy, aby nie zapeszyć! – śmieją się prezes Andrzej Krempel i wiceprezes Jarosław Dudek.

W sobotę, 4 sierpnia, w Żywcu podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej gościł Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz. Skwapliwie wykorzystały to piłkarki ręczne z Żywiecczyzny, które poprosiły go, by objął patronatem sezon Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt 2012/2013. Marszałek Adam Matusiewicz nie krył, że ucieszył się z propozycji i obwieścił, że będzie kibicował piłkarkom ręcznym!


– To znakomita inicjatywa, którą trzeba kibicować i popierać. Fenomenalne, że w dobie komputerów młodzieży, i to w takiej liczbie, chce się uprawiać sport! – powiedział marszałek Adam Matusiewicz w trakcie spotkania w piłkarkami, które wręczyły mu koszulkę wraz ze smyczą i znaczkiem Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Tym samym marszałek Adam Matusiewicz został oficjalnie przyjęty przez piłkarki w poczet ich najwierniejszych kibiców!

W  grono oficjalnych kibiców przyjęci zostali także obecni na spotkaniu burmistrz Żywca Antoni Szlagor i Marek Regel, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu.


– Dla mnie była to oficjalna uroczystość, bo ja dziewczętom kibicuję od samego początku, czyli od prawie dwóch lat – zaznacza burmistrz Antoni Szlaagor.


Zanosi się na to, że w nadchodzącym sezonie Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt 2012/2013 będzie miała trzech honorowych patronów: Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Śląski Związek Piłki Ręcznej w Katowicach. Ale być może, że to jeszcze nie koniec!

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest