6 sierpnia 2012

Lekcja pokory

Reprezentacja Polski juniorek młodszych, w minioną niedzielę, rozegrała w Ołomuńcu dwa sparingi z juniorkami reprezentacji Czech. – Dostaliśmy lekcję pokory – skwitował trener Harald Tłuczykont po porażkach 24:37 i 14:34.

Zespół biało-czerwonych jest na innym etapie przygotowań niż o dwa lata starsze rywalki. Czeszki w tegorocznych Otwartych Mistrzostwach Europy w Goeteborgu zdobyły brązowy medal. Teraz przygotowują się do Mistrzostw Świata w swojej kategorii wiekowej. Mecze w Ołomuńcu zostały rozegrane, jeden po drugim, w pełnym wymiarze czasowym.


Trener Harald Tłuczykont /Fot. Wojciech Łysko

– Mój zespół zebrał się po półtora miesięcznej przerwie. To był dobry sprawdzian, a przeciwniczki okazały się silnym zespołem. Przede wszystkim brakowało nam szybkości. W wielu spotkaniach potrafimy zdobywać nawet po kilkanaście bramek z kontry. Tym razem w jednym meczu zdobyliśmy tylko jedną, a w drugim trzy gole po szybkim ataku – dodał polski szkoleniowiec.

Nasz zespół jest trakcie zgrupowania w Szczyrku, gdzie trenuje trzy razy dziennie, wliczając w to ranne bieganie i siłownię. Na obozie, będącym formą przygotowań do mistrzostw Europy 2013, przebywa 18 zawodniczek. Zespół Haralda Tłuczykonta w dniach 9-11 sierpnia po raz pierwszy weźmie udział w turnieju. Rywalkami w Turnieju Nadziei Olimpijskich będą drużyny Węgier, Rumunii i Czech.

ZOBACZ TAKŻE:

Juniorki młodsze trenują w Szczyrku

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest