7 sierpnia 2012

Juniorzy młodsi zaczęli grać

W Dzierżoniowie rozpoczął się Turniej Nadziei Olimpijskich, w których biorą udział zespoły juniorów młodszych. W pierwszym dniu Węgry pokonały Rosję 36:20, a zespół Polski B wygrał z Polską A 45:31.

Turniej rozpoczęły zespoły Węgier (czerwone stroje) i Rosji  Fot./ Justyna Nahajowska

Trenerzy polskiej kadry, Jacek Okpisz i Rafał Przybylski, każdemu z bramkarzy dali okazję do 20 minut przebywania na parkiecie. Zawodnicy z pola zmieniali się co 10 minut. W ten sposób cała trzydziestka powołana na turniej otrzymała szansę gry.

– Z wnioskami poczekajmy do zakończenia zawodów. Zespół B był skuteczniejszy i popełnił mniej błędów zarówno w ataku jak i w obronie – podsumował trener Okpisz.

W środę w pierwszym meczu zmierzą się zespoły, które zanotowały zwycięstwa, czyli Węgry zagrają z Polską B. Po nich w miejscowej hali im. Jerzego Klempela Polska A spotka się z Rosją.

W pierwszym dniu polskie drużyny rywalizowały w bezpośrednim meczu Fot./ Justyna Nahajowska

Wyniki 1.dnia:
Rosja – Węgry 20:36 (10:19)

Polska A – Polska B 31:45 (13:26)
Polska A: Ram, Pokora, Rybarczyk – M.Gasin 2, Dąbrowski 1, Śliwiński 4, Skwierawski 1, Wypych 3, Kowalczyk 7, Myszk 2, Cichocki 2, Kawka, Podobas 5, Herbik 3, Majdziński 1,
Polska B: Góral, Skrzyniarz, Parszewski – Skibiński 3, Orzechowski 7, Bronowicki 1, Brukwicki 3, Skiba 4, Netz 5, Debiec 7, P.Gasin 5, Florczak 2, Pawłowski 3, Biernacki 2, Książek 3.

Tabela:
1. Węgry     1  2    36:20     (+16)
2. Polska  B  1  2    45:31     (+14)
3. Polska  A  1  0   31:45     (-14)
4. Rosja       1  0   20:36     (-16)

x   x  x

W dziale Kadry Narodowe można zapoznać się z metryczkami poszczególnych zawodników reprezentacji Polski Juniorów Młodszych. ZOBACZ: http://archiwum.zprp.pl/representation/5