8 sierpnia 2012

Zmienna fortuna juniorów młodszych

W drugim dniu Turnieju Nadziei Olimpijskich juniorów młodszych, rozgrywanym w Dzierżoniowie, nasze zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Polska B przegrała z Węgrami 24:28, a Polska A zwyciężyła Rosję 38:25.

Polska A bez problemu wygrała z Rosją /Fot. Justyna Nahajowska
W pierwszym meczu drugiego dnia zawodów zmierzyły się drużyny, które poprzednie zanotowały zwycięstwa. Dla biało-czerwonych był to debiut w konfrontacji z zagranicznym przeciwnikiem. Od pierwszych minut uwidoczniło się lepsze zgranie Węgrów, którzy szybko wypracowali kilkubramkowę przewagę nad zespołem Polski B.

– W pierwszej połowie popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów. Drużyna rywali budowana jest już od roku i było to widać na boisku. Dysponują skutecznym rzutem z dystansu i mają dobrego bramkarza. Po zmianie stron doszliśmy na jedną bramkę. Węgrzy jednak ponownie odskoczyli. W sumie jestem zadowolony, że moi podopieczni pokazali, że potrafią walczyć – powiedział trener Jacek Okpisz.

W Dzierzoniowie są dokonałe warunki na zgrupowania /Fot. Justyna Nahajowska

Później na parkiet wyszły zespoły Polski A i Rosji. W pierwszych 30 minutach, mimo prowadzenia,  gra specjalnie nie układała się drużynie gospodarza turnieju. Po przerwie większość zagrań zaczęła się udawać Polakom. Warta uwagi jest gra Macieja Majdzińskiego, który  z rozegrania został przesunięty na skrzydło, skąd zdobył większość ze swoich dziewięciu bramek. Dobre zawody między słupkami zaliczył Kamil Pokora.