20 sierpnia 2012

Koszarawa też gra w ręczną

Na Żywiecczyźnie powstała kolejna drużyna piłki ręcznej dziewcząt, do gry wkraczają młode zawodniczki z Koszarawy! To była ostatnia gmina w powiecie żywieckim, gdzie dziewczęta nie grały jeszcze w szczypiorniaka, ale to już przeszłość. Od września miejscowa drużyna występować będzie w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej, gratulujemy!

Zawodniczki z Koszarawy podczas jednego z pierwszych wspólnych treningów /Fot. Materiały prasowe

– Chodzimy do Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. W naszej klasie mamy koleżankę Judytę Bindę, która gra w Wieprzu. Wiele nam opowiadała dobrego o piłce ręcznej i gorąco namawiała, abyśmy spróbowały założyć swoją drużynę. I stało się! – śmieją się Barbara Chrząszcz, Marta Kamińska i Dagmara Kimla.

Dziewczyny skrzyknęły się w pierwszych dniach sierpnia i zaczęły regularnie trenować korzystając z pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Koszarawie.

– Wiemy, że mamy mało czasu, ale spróbujemy swoich sił w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej! Mamy nadzieję, że z czasem pójdzie nam coraz lepiej – podkreślają młode Koszarawianki.

Oficjalna strona internetowa zespołu: www.recznakoszarawa.bnx.pl.

Kontakt e-mail: recznakoszarawa@gmail.com.

W nowym sezonie 2012/2013 drużyny będą grały o dwa miesiące dłużej niż w dwóch poprzednich. Wydłużamy sezon, bo drużyn przybywa. Robimy to także na prośbę samych dziewczyn, które twierdzą, że potem mają straszliwy „głód” na ręczną! – mówi żartobliwie Sabina Kiełtucka, rzecznik prasowy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Tak dynamiczny rozwój szczypiorniaka spowodował, że w Żywcu powstała pierwsza profesjonalna drużyna piłki ręcznej dziewcząt – TS Stal Śrubiarnia, która we wrześniu zagra w Lidze Śląskiej w kategorii juniorek!

– To szansa dla dziewczyn, aby się nadal rozwijać i z czasem być może trafić do kadry wojewódzkiej, a może i nawet reprezentacji Polski – mówi Piotr Tymiński, prezes TS Stal Śrubiarnia Żywiec.

Jednocześnie powoływane jest właśnie Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Żywiecczyzna. – Stowarzyszenie będzie prowadzić Ligę i starać się organizować wiele akcji promujących ręczną w regionie. Mamy mnóstwo pomysłów, ale na razie ich nie zdradzamy, aby nie zapeszyć! – śmieją się prezesi  nowopowstałej organizacji Andrzej Krempel i Jarosław Dudek.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest