27 sierpnia 2012

Kielce gościły sędziów i delegatów ZPRP

Doroczne seminarium sędziów i delegatów  ZPRP tym razem odbyło się w Kielcach. Nie mogło zabraknąć ciekawych wykładów i dyskusji, testów teoretycznych i sprawnościowych oraz podsumowania minionego sezonu w wykonaniu ligowych rozjemców. Najważniejszym wydarzeniem weekendu był jednak wybór nowego przewodniczącego Kolegium Sędziów, Mirosław Baum zastąpił na tym stanowisku Henryka Szczepańskiego, który pełnił tę funkcję przez ostatnie 13 lat. Gościem honorowym seminarium był Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki.

/Fot. Ryszard Matuszewski (6)

Na wstępie chcielibyśmy złożyć ogromne podziękowania na ręce Pana prof. dr hab. inż. Stanisława Adamczaka – J.M. Rektora Politechniki Świętokrzyskiej oraz Pana Wojciecha Dębskiego – dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. To właśnie z obiektów tych dwóch instytucji korzystali uczestnicy seminarium, zaś gościnność i serdeczność gospodarzy były nieocenione. Nie sposób też nie wspomnieć o perfekcyjnej organizacji spotkania od strony techniczno-logistycznej, o co z kolei zadbali gospodarze ze Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej.    

Oficjalne rozpoczęcie seminarium miało miejsce w piątek o godzinie 14:00, chwilę potem rozpoczął się już pierwszy wykład. W tym roku w rolę prelegentów wcielili się Marek Żabczyński, Mirosław Baum, Leszek Sołodko, Marek Góralczyk, Jakub Jerlecki i Maciej Łabuń. Swoje wystąpienia mieli również Prezes Andrzej Kraśnicki, przewodniczący Komisji Metodycznej EHF Jerzy Eliasz oraz Komisarz Ligi Bogusław Trojan.

 

Sobota już tradycyjnie była dniem testów biegowych i teoretycznych. Podczas biegu na 2400 metrów pogoda nie dopisywała, ale na szczęście nie odbiło się to negatywnie na formie arbitrów, którzy w znakomitej większości sprawdzian zaliczyli. Wśród pań najlepszy rezultat uzyskała Małgorzata Gutowska, zaś w całej stawce już po raz drugi z rzędu bezkonkurencyjny okazał się Michał Orzech.

Jeżeli chodzi o test teoretyczny imponujący wynik, 100 procent poprawnych odpowiedzi, uzyskał wśród delegatów Zbigniew Tupaj. Wśród sędziów najlepiej spisali się Daria Radzka i Maciej Brum.

Na podstawie średniej ocen otrzymanych od delegatów w przekroju całych rozgrywek ogłoszony został ranking najlepszych par sędziowskich sezonu 2011/2012. Najlepszymi okazali się kolejno: Marek Baranowski – Bogdan Lemanowicz, Andrzej Rajkiewicz – Jakub Tarczykowski, Bartosz Leszczyński – Marcin Piechota, Grzegorz Budziosz – Tomasz Olesiński, Joanna Brehmer – Agnieszka Skowronek. Wszyscy wyróżnieni otrzymali pamiątkowe statuetki. Nagrody odebrali z rąk prezesa Kraśnickiego.

Tradycyjną nagrodę dla najlepszej pary młodego pokolenia otrzymali w tym roku Jakub Jedlecki i Maciej Łabuń.

Jak zwykle wiele wzruszeń dostarczyły uroczyste pożegnania kolegów, dla których poprzedni sezon był ostatnim w roli delegata lub sędziego. Gromkie brawa otrzymali kończący karierę delegata Szczepan Moczygemba i Mieczysław Grzybowski, nie mniejsze oklaski zebrali zawieszający gwizdek na kołku Marek Góralczyk, Mirosław Majchrowski, Robert Martyniuk, Tomasz Pisarek oraz Ireneusz Szumański. Wszyscy wymienieni swoje bogate doświadczenie przekażą młodszym kolegom pełniąc w kolejnych sezonach funkcję delegata ZPRP.

Miłą atrakcją dla wszystkich uczestników kursokonferencji była możliwość oglądania zmagań Mistrzów Polski Vive Targi Kielce w ramach silnie obsadzonego turnieju towarzyskiego Galeria Echo Kielce Cup 2012.

Serdecznie zapraszamy na profil ZPRP na Facebook’u, gdzie znaleźć można szczegółową fotorelację z seminarium. Już niebawem zdjęcia z Kielc autorstwa Ryszarda Matuszewskiego pojawią się również w dziale „galeria” na stronie zprp.pl.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest