20 września 2012

Świdnica Cup 2012

Zwycięstwami Dziewiątki Legnica w kategorii młodzików i ŚKPR-u Świdnica w kategorii juniorów młodszych zakończył się trzydniowy festiwal piłki ręcznej Świdnica Cup 2012. W imprezie wzięło udział łącznie dziewiętnaście zespołów z całej Polski, które rywalizowały systemem każdy z każdym.

W sumie rozegrano prawie 70 meczów, w których padło ponad dwa tysiące goli! Zmagania młodych szczypiornistów miały zróżnicowany poziom, warto podkreślić, że kilka ekip zaprezentowało się z bardzo dobrej strony. Dość powiedzieć, że kadry wojewódzkie Dolnego Śląska i Opolszczyzny musiały uznać wyższość drużyn klubowych. Kadry przyjechały wprawdzie w składach złożonych z zawodników z niższych roczników, ale nie zmienia to faktu, że zdecydowanie przegrały kilka meczów.

Młodzicy rywalizowali w hali sztucznego lodowiska. Do obiektu, na którym niegdyś rozgrywano mecze piłki ręcznej, boksu czy też festiwal szachowy sport powrócił po kilkunastu latach przerwy. Zawodnicy narzekali nieco na twarde podłoże (specjalna mata została wyłożona na betonie), ale woli walki i determinacji nie brakowało nikomu. Osiem zespołów rywalizowało systemem każdy z każdym. Z kompletem wygranych zwyciężyła Dziewiątka Legnica. Druga lokata przypadła Śląskowi Wrocław, a trzecia MKS Ustroń.

 

Wśród juniorów młodszych bezkonkurencyjni okazali się gospodarze z ŚKPR. Ekipa Krzysztofa Terebuna przeszła przez turniej jak burza notując sześć zwycięstw i jeden remis. Na niższych stopniach podium stanęli zawodnicy legnickich klubów: Siódemki i Dziewiątki.

Świdnica Cup 2012 – młodzicy:

WYNIKI/KOMUNIKAT KOŃCOWY [plik PDF]

Najlepszy zawodnik: Paweł Dudkowski (Śląsk)

Najlepszy bramkarz: Aleksander Darczuk (Dziewiątka)

Najlepszy strzelec: Paweł Dudkowski (Śląsk)

Puchar fair play: Jedynka Ziębice

Świdnica Cup 2012 – juniorzy młodsi:

WYNIKI/KOMUNIKAT KOŃCOWY [plik PDF]

Najlepszy zawodnik: Paweł Furman (Siódemka)

Najlepszy bramkarz: Mateusz Kuchciński (ŚKPR)

Najlepszy strzelec: Kamil Mosiołek (Dziewiątka)

Puchar fair play: MKS Poznań

/Fot. Materiały prasowe (4)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest