26 września 2012

Kielecka konsultacja juniorów

W tym samym terminie co kadra juniorów młodszych trenowała również reprezentacja Polski juniorów. Zespół Leszka Biernackiego zebrał się w Kielcach, gdzie oprócz treningów rozegrał dwa sparingi z I-ligowymi klubami.

– Zgodnie z założeniami zbieramy się raz na miesiąc, półtora. W lipcu ciężko trenowaliśmy w Giżycku. Teraz nadszedł czas, aby to wszystko usystematyzować, a przy okazji sprawdzić się w praktyce – zauważył opiekun kadrowiczów.

Juniorzy rozegrali gry kontrolne z Politechniką Radomską (35:29) i KSSPR Końskie (28:18).  Była też okazja bezpośredniego zobaczenia meczu PGNiG Superligi: Vive Targi Kielce – Azoty Puławy.
– Chłopaki są w klasach maturalnych. To teraz dla nich trudny okres, ale widać, że systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje. W większości przypadków grają w zespołach I-ligowych – dodał trener Biernacki.

Kadrowicze na przełomie października i listopada wystąpią we Francji w tradycyjnym turnieju im. Pierre Tiby. Czeka ich pracowity grudzień, gdyż najpierw wraz z młodzieżówką pojadą na Węgry, aby zmierzyć się dwukrotnie towarzysko z miejscowymi rówieśnikami. Po Bożym Narodzeniu, a jeszcze przed Nowym Rokiem zagrają turniej w niemieckim Merzig. W przyszłym roku najważniejszym dla nich startem będzie gra w Otwartych Mistrzostwach Europy w Goeteborgu.   

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa juniorów

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest