29 września 2012

Vive rozpoczyna pucharową kampanię

Już w niedzielę Mistrzowie Polski rozpoczną tegoroczną batalię w EHF Velux Champions League. Rywalem Vive Targi Kielce będzie dobrze znana w Polsce duńska drużyna Bjerringbro Silkeborg. Bilety na to spotkanie zostały już wyprzedane, Hala Legionów zapełni się do ostatniego miejsca. Transmisję na żywo od godz. 16:55 przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Zeljko Musa to silny punkt kieleckiej drużyny /Fot. Patryk Ptak

Tuż przed startem europejskich rozgrywek trener Bogdan Wenta oznajmił, iż Final Four Ligi Mistrzów jest jego marzeniem. Ale do turnieju finałowego droga daleka, póki co, kielczan czekają bardzo trudne mecze. Ich rywalem będą kolejno: duńskie Bjerringbro Silkeborg., słoweńskie Gorenje Velenje, francuskie Chambery Savoie, rosyjski St. Petersburg HC oraz macedoński HC Metalurg Skopje.

Pierwszym rywalem Mistrzów Polski będzie drużyna Bjerringbro Silkeborg. Wicemistrz Danii w tych elitarnych rozgrywkach zastąpił zespół AG Kopenhaga, który borykał się z poważnymi problemami finansowymi. Taką decyzję podjęła Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF),zespół ze stolicy ogłosił bankructwo i wycofał się z rozgrywek.

Niedzielny rywal kielczan to trudny przeciwnik. O klasie zespołu Carstena Albrektsena nikogo przekonywać nie trzeba, a poziom gry chociażby Henryka Toftema Hansena, czy Rasmusa Lauge  mówi sam za siebie. Drużyna ostatnimi czasy bardzo dobrze radzi sobie w rozgrywkach Pucharu Danii. Ostatnio ich wyższość musiała uznać ekipa Mors-Thy, która w pierwszej części spotkania prowadziła, nie zdołała jednak utrzymać przewagi i ostatecznie przegrała 31-34. W lidze Silkeborgowi wiedzie się bardzo dobrze, ostatnio pewnie pokonał Aarhus Handbold 32:21.

W ekipie Mistrzów Polski problemów nie brakuje. I chociaż ich gra, z meczu na mecz wygląda coraz lepiej, kontuzje wyeliminowały kilku istotnych graczy. W spotkaniu z Azotami Puławy nie zagrał Marcus Cleverly, który aktualnie przebywa w Danii na konsultacjach medycznych. Jego niedzielny występ stoi pod znakiem zapytania, o tym, czy zagra w meczu zadecyduje sztab medyczny i trener. Z kolei Sławomir Szmal narzekał na przeziębienie. Z informacji prasowych wynika jednak ,że Kasa dochodzi do siebie i pojawi się w bramce. Kontuzjowani są także Grzegorz Tkaczyk i Bartłomiej Tomczak.

Czy Vive poradzi sobie ze wszystkimi przeciwnościami i zafunduje kibicom widowisko na wysokim poziomie? Całkiem niedawno kielczanie pokonali przecież ekipę Silkeborga 29-23, z całą pewnością stać ich więc na powtórzenie tamtego wyniku.

Vive Targi Kielce – Bjerringbro-Silkeborg

30.09.2012 (niedziela)

transmisja na żywo od godz. 16:55 w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD

Dla zprp.pl Danuta Jurasz

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest