4 października 2012

Juniorki młodsze zaczęły od przegranej

Polska przegrała z Danią 28:38, a Norwegia pokonała Finlandię 44:14 w pierwszym dniu turnieju juniorek młodszych, który rozpoczął się w Dzierżoniowie. Najlepsze oceny za grę w naszym zespole zebrała Aleksandra Kwiecińska, zdobywczyni sześciu bramek.


Dunki (czerwone koszulki) to klasa światowa

– Nasze zawodniczki do meczu przystąpiły za bardzo stremowane. Do 10 minutry gra była wyrównana. Potem kontrolę nad przebiegiem spotkania objęły rywalki. Dunki miały od nas lepsze warunki fizyczne, dominowały motoryką i dużo bramek zdobywały po rzutach z drugiej linii. To czołówka światowa – ocenił Adam Pecold trener koordynator reprezentacji
Polski.


Polki zaczęły turniej od przegranej

Inna sprawa, że naszej drużynie nie dopisywało szczęście. Pięć razy piłka po ich zagraniach trafiała w słupek. Z pewnością nie był to najlepszy występ zespołu Haralda Tłuczykonta. Na indywidualne wyróżnienie zasłużyła leworęczna Aleksandra Kwiecińska.

W meczu otwarcia zagrały dwie inne skandynawskie zespoły. Co prawda Finki uległy aż 30 bramkami rówieśniczkom z Norwegii, ale za dwa lata może to być perspektywiczny team. Nie dość, że zespół ten dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi, to w składzie ma aż sześć leworęcznych zawodniczek.


Harald Tłuczykont nie szczędził uwag podopiecznym /Fot. Rafał Markowski (3)

Wyniki 1. dnia:

Norwegia – Finlandia 44:14 (19:5)

Polska – Dania 28:38 (10:19)
POLSKA: Januchta, Warywoda, Sarnecka – Koper 2, Balsam, Urbaniak 1, Zimny 3, Oreszczuk, Nocuń 1, Trzczak 6, Konefał 2, Górna 4, Kwiecińska 6, Świerżewska 1, Dworczak 2, Trawczyńska.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest