10 października 2012

IX edycja świętokrzyskiej Małej Ligi

Z początkiem października już po raz dziewiąty wystartował w Województwie Świętokrzyskim turniej Małej Ligi Piłki Ręcznej. Pierwsza edycja imprezy miała miejsce w 2004 roku. Niezwiązana bezpośrednio ze sportem Fundacja Vive Serce Dzieciom wyszła do wszystkich szkół z propozycją udziału w projekcie. W tegorocznej edycji wystartują 24  szkoły podstawowe, 20 szkół gimnazjalnych i 8 szkół ponadgimnazjalnych.

5 grudnia 2012 zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych spotkają się w hali Politechniki Świętokrzyskiej, by po dwóch miesiącach rozgrywek rozegrać finałowe mecze i odebrać zasłużone puchary i nagrody.

Uczestnicy IX Turnieju MLPR otrzymali po dwie piłki do gry w piłkę ręczną, zaś wszyscy zawodnicy i trenerzy pamiątkowe koszulki.

Szkoły nie ponoszą żadnych kosztów. Turniej finansowany jest przez Fundację Vive Serce Dzieciom, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Wyższą Szkołę Handlową  w Kielcach , KS Vive Targi Kielce i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

/Reprezentanci Polski są częstymi gośćmi Małej Ligi

Pomysłodawcą rozgrywek jest Jacek Kowalczyk dyrektor Departamentu Sportu w Świętokrzyskim Urzędzie Marszałkowskim. Od początku uwierzył w sukces przedsięwzięcia, podobnie jak poseł RP Zbigniew Pacelt, który objął turniej honorowym patronatem. Od pierwszej edycji nad organizacją imprezy czuwa Grażyna Jarosz, która koordynuje wszystkie działania związane z imprezą.

Wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki w trzecim roku działalności spotkał się z aprobatą i od tej pory na materiałach reklamowych zaistniała informacja o współfinansowaniu zawodów przez MSiT. Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej oddelegowuje na zawody sędziów, dzięki czemu są one prowadzone profesjonalnie.

 

Mała Liga Piłki Ręcznej to:

– 8 lat doświadczeń,

– przez wszystkie lata zagrały drużyny z 87 miejscowości z terenu Województwa Świętokrzyskiego

– zespoły przygotowało 94 znakomitych trenerów,

– zawody odbyły się w 25 gościnnych halach, w których rozegranych było 920 meczy z udziałem ok. 6,5 tysiąca młodych zawodników, przy udziale ok. 32 tys. kibiców,

Prezes fundacji Vive serce dzieciom Grażyna Jarosz i prezes ŚZPR Grzegorz Budziosz /Fot. Materiały prasowe (5)

– padło ok. 19 tys. Bramek,

– puchary trafiały do Bidzin, Buska Zdroju, Bogorii, Czajkowa Południowego, Jędrzejowa, Kielc, Końskich, Miedzierzy, Nowin, Ostrowca Świętokrzyskiego, Rytwian, Sandomierza, Sichowa Dużego, Skarżyska Kamiennej, Staszowa, Sukowa, Włoszczowy, Wolicy.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest