11 października 2012

Filozofia Michaela Bieglera

Dzień dobry – od tych słów Michael Biegler po polsku rozpoczął czwartkowe spotkanie z dziennikarzami. Później dodał, że od 13 minut nosi polskie godło na koszulce i czuje się z tym bardzo dobrze. Niemiecki szkoleniowiec przedstawił wizję prowadzenia reprezentacji Biało-czerwonych. Jego asystentem ma być Jacek Będzikowski.

– Osiągnięcie sukcesu w 2016 roku podczas mistrzostw Europy, czyli imprezy organizowanej w Polsce, wymaga współdziałania, dużej pracy wszystkich – sztabu trenerskiego, zawodników, całego związku a także przedstawicieli mediów – na wstępnie zaznaczył Michael Biegler.


Konferencję rozpoczął prezes Andrzej Kraśnicki

Trener jednocześnie wyjaśnił, ze mistrzostwa, które odbędą się  za cztery lata nie mogą przysłaniać ani dezorganizować przygotowań do meczów kwalifikacyjnych Euro 2014 oraz gry w finałach Mistrzostw Świata 2013 w Hiszpanii. Aby sprostać tym wyzwaniom szkoleniowiec bezpośrednio po podpisaniu kontraktu zaczął nawiązywać bezpośrednie kontakty z trenerami PGNiG Superligi. – Ten proces będzie mnie bardzo absorbował czasowo, ale bez wizyt w klubach trudno będzie osiągnąć dobre wyniki. To ma być motywacją dla zawodników – dodał Michael Biegler. Niemiec potwierdził, że w swoich planach odwiedzi także klub Vive Targi Kielce. Rozmowa z trenerem tego zespołu, poprzednikiem na jego stanowisku, Bogdanem Wentą, nie stanowi dla niego żadnego problemu.

Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki poinformował, że zgodnie z założeniami pierwszy trener nie będzie mógł łączyć obowiązków z inną pracą, jego myśl szkoleniowa ma objąć wszystkie polskie reprezentacje, a jego asystentem będzie Polak.  

 – Mam swoją filozofię gry i filozofię treningu. Dlatego muszę mieć zaufanie do drugiego trenera. Będzie nim Jacek Będzikowski, z którym dane mi było pracować. On zdecydowanie lepiej ode mnie zna polskie realia – powiedział Michael Biegler.

Niemiecki trener uzupełnił swoją wypowiedź o to, że bardzo mu zależy na dobrej współpracy również z mediami. Dlatego już podczas najbliższego zgrupowania w Płocku niektóre treningi będą miały charakter otwarty.


Dziennikarze tłumnie stawili się na pierwsze spotkanie z Michalem Bieglerem /Fot. Kuba Gucma (2)

– 25 października rozpocznie się zgrupowanie w Płocku. Zawodnicy z zagranicznych klubów przyjadą później. Dlatego m.in. powołam kilku młodszych zawodników, aby mogli zapoznać się z filozofią mojej pracy. Ciekaw jestem ich reakcji. Będę zabiegał o to, gdy pozwolą na to okoliczności, aby obozy pierwszej reprezentacji odbywały się wspólnie z kadrą B i młodzieżową – powiedział Michael Biegler.

Pierwszą próbą ognia będzie mecz el. Euro 2014 Polska – Holandia (31 października o godz. 18:00) – Gdy byłem związany z zespołem Niemiec to debiut nastąpił właśnie przeciw tej reprezentacji. Holandia mocno przeorganizowała swoje szeregi, włącznie z trenerem. Dobrze by było rozpocząć kwalifikacje sukcesem. Celem jest oczywiście awans do mistrzostw Europy, których gospodarzem będzie Dania – zakończył Michael Biegler.  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest