12 października 2012

SPR i Zagłębie wkraczają do akcji

Vistal Łączpol Gdynia, SPR Lublin, KGHM Metraco Zagłębie Lubin, KSS Kielce oraz AZS Politechnika Koszalińska to tegoroczni przedstawiciele PGNiG Superligi kobiet w europejskich pucharach. Już w ten weekend swoje mecze na międzynarodowej arenie rozegrają wicemistrzynie oraz brązowe medalistki ubiegłego sezonu.

W Pucharze Zdobywców Pucharu mamy dwie drużyny znad Wisły: Vistał Łączpol Gdynia czeka na przeciwnika w III rundzie rozgrywek. Mistrzynie Polski zagrają ze zwycięzcą dwumeczu LC Brühl St. Gallen – Gomel HC.

Z kolei SPR Lublin zna już rywala, a jest nim portugalski zespół ADA Colegio Joao de Barros. Obie ekipy spotkają się w II rundzie rozgrywek. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, obydwa spotkania zostaną rozegrane w najbliższy weekend w lubelskiej hali Globus – 13 i 14 października o godz. 16:50. Oba mecze będą transmitowane na portalu Ipla TV. Relacje przygotuje Internetowa Telewizja Lublin http://www.ipla.tv/, od roku współpracująca z lubelskim klubem.

Jeśli brązowe medalistki ubiegłorocznych Mistrzostw Polski potwierdzą swoją wysoką dyspozycję, w kolejnej rundzie przyjdzie im  zmierzyć się z macedońskim Metalurgiem Skopje.

Już w najbliższą niedzielę Zagłębie Lubin rozpocznie rywalizację w Pucharze EHF. Rywalkami podopiecznych Bożeny Karkut będzie chorwacki zespół RK Żelina.

Drużyna ta doskonale znana jest polskim kibicom, a zwłaszcza sympatykom Politechniki Koszalińskiej. Obie ekipy w lutym tego roku  grały ze sobą w Pucharze Challenge. W pierwszym spotkaniu ekipa z Koszalina przegrała 21-30, by później zrewanżować się i wygrać 31-25. Niestety, wówczas z awansu cieszył się zespół z Chorwacji. Czy tym razem będzie inaczej i to Miedziowe wyjdą zwycięsko z tej konfrontacji? Aby tak się stało, muszą wznieść się na wyżyny swych umiejętności, bo ich dotychczasowe wyniki w pierwszych czterech kolejkach PGNiG Superligi nie powalają na kolana – zwycięstwo, dwa remisy i porażka.

Ostatnimi przedstawicielami naszego kraju w europejskich rozgrywkach są AZS Politechnika Koszalińska i KSS Kielce, które w listopadzie rozpoczną rywalizację w Challenge Cup. Rywalem Politechniki będzie ukraiński HC Dnepryanka, Kielczanki zmierza się z greckim A.C. Paok.

II runda Pucharu EHF:

14 października (g.17:00) Zagłębie Lubin – RK Zelina

20 października (g.19:00) RK Zelina – KGHM Metraco Zagłębie Lubin

II runda PZP:

13 i 14 października (g.17:00) SPR Lublin- ADA Colegio Joao de Bartos

III runda PZP:

Vistal Łączpol Gdynia – LC Brühl St. Gallen / Gomel HC

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest