18 października 2012

Losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski

W siedzibie ZPRP odbyło się losowanie terminarza rozgrywek 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski mężczyzn. Obrońca trofeum, Vive Targi Kielce zagra na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk. Na ławkach trenerskich w przeciwnych obozach zasiądą byli szkoleniowcy reprezentacji Polski, Bogdan Wenta oraz Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak. Mecze zaplanowano na 24 października.


Mistrzem ceremonii losowania był Bogusław Trojan, przewodniczący Kolegium Ligi /Fot. JG

Zespoły zajmujące miejsca 1-8 w tabeli PGNiG Superligi zostały rozstawione. Ze zgłoszonych drużyn najniższe miejsce w hierarchii zajmuje II ligowy KSZO Ostrowiec, który podejmie Chrobrego Głogów.

Pierwszym meczem bieżących rozgrywek była rywalizacja (preeliminacje) w Dąbrowie Białostockiej. Miejscowy III-ligowiec, KS Szczypiorniak gościł walczącego o promocję do PGNiG Superligi, KPR Legionowo. Spotkanie obserwował nadkomplet publiczności, ok. 600 widzów. Rytmiczne dźwięki bębna zagrzewały do dopingu. Drużyna przyjezdna wygrała 39:17 (13:6).

– Takie spotkania na tym poziomie powinny odbyć się w stu miastach. Miałoby to przełożenie na wyższy poziom dyscypliny w naszym kraju. Widać było duże zainteresowanie władz miasta i kibiców. To było dla nich święto. Niestety tylko pięć zespołów spoza Superligi zgłosiło akces grania – ocenił jeden z trenerów KPR, Jarosław Cieślikowski.

Zestaw par 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski mężczyzn:
Wybrzeże Gdańsk – KS Vive Targi Kielce
Orlen Wisła Płock – Siódemka Miedź Legnica
MKS Zagłębie Lubin – MMTS Kwidzyn
KS Azoty Puławy – AZS Czuwaj Przemyśl
MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. – NMC POWEN Zabrze
KPR Legionowo – Gaz System Pogoń Szczecin
ŚKPR Świdnica – TAURON Stal Mielec
KSZO Ostrowiec – SPR Chrobry Głogów

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest