21 października 2012

P.EHF: Zagłębie gra dalej, Stal odpadła

Szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin awansowały do III rundy Pucharu EHF. Podopieczne Bożeny Karkut po raz drugi pokonały chorwacką RK Zelinę, tym razem 21:19 (13:9). Sztuka ta nie udała się zawodnikom Tauron Stali Mielec, którzy pojechali do duńskiego Holstebro z trzybramkową zaliczką, ale niestety ulegli gospodarzom 24:30 (11:16) i odpadli z rywalizacji.

Przed sobotnim spotkaniem Zagłębie było w dogodnej sytuacji, ponieważ miało czterobramkową zaliczkę z pierwszego meczu. Wynik ubiegłotygodniowej konfrontacji w Lubinie mógł być bardziej korzystny, jednak wicemistrzynie Polski nie wykorzystały wielu okazji do zdobycia bramek.

W rewanżu Miedziowe zagrały od samego początku skoncentrowane. Kapitalnie funkcjonowała współpraca obrony z bramkarką Moniką Maliczkiewicz. Polki grały twardo w obronie, starały się tez nie trwonić ciężko wypracowanej przewagi. I choć Chorwatki stawiały zacięty opór, to podopieczne Bożeny Karkut mogą cieszyć się z awansu do kolejnej rundy. Rozwaga w grze i cierpliwość w każdej akcji przyniosły spodziewane rezultaty.  Na wyróżnienie zasłużyły w szczególności Jelena Bader i Kaja Załęczna, ale na korzystny wynik zapracowała cała drużyna. W 3. rundzie Lubinianki zmierzą się z białoruskim BNTU-BelAZ Minsk Reg.

Tydzień temu Stal pokonała w Mielcu Team Tvis 29:26 i jechała do Danii z nadziejami na obronę trzybramkowej zaliczki. Niestety sztuka ta nie udała się podopiecznym Ryszarda Skutnika, choć przyznać trzeba, że brązowi medaliści poprzedniego sezonu PGNiG Superligi musieli radzić sobie bez Damian Kostrzewy i Łukasza Janysta, którzy nawet nie pojechali do Holstebro.

Gospodarze wypunktowali Mielczan, a ich przewaga zarysowała się już w pierwszych minutach meczu. W pewnym momencie Duńczycy prowadzili już różnicą 11 goli, Polacy ocknęli się dopiero w ostatnim kwadransie, co pozwoliło jedynie na zniwelowanie strat.

RK Zelina – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 19:21 (9:13)

Zelina: Sanader, Zigrović, Jukić – Petković 7, Madzarać 5, Ercegovać 2, Dzono 2, Stipić 1, Vulić 1, Vukojević 1, Antolković, Cosić, Galić, Knjezević, Pavicić.

Lubin: Maliczkiewicz, Tsvirko – Bader 7, Załęczna 4, Pałgan 3, Byzdra 2, Kobzar 2, Jelic 1, Jochymek 1, Piekarz 1, Benga, Paluch.

Team Tvis Holstebro – Tauron Stal Mielec 30:24 (16:11)

Mielec: Kryński, Lipka – Wilk 3, Sobut 1, Szpera 3, Babicz 3, Gawęcki 3, Gudz 1, Gliński 1, Krzysztofik 1, Chodara 5, Krieger 3, Kornecki.

Holstebro: Lind, Peteersen – Damgaard 2, Thoustrup, Damgaard, Hansen 1, Tau 1, Albertsen 6, Thomsen 1, Damaard 4, Christiansen, Bramming 4, Wiesmach 9, Straede 1.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest