25 października 2012

Reprezentacja już w Płocku!

W Płocku rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski seniorów, która przygotowuje się do meczów z Holandią (31.10 w Orlen Arenie) oraz Ukrainą (04.11 w Zaporożu). Spotkanie z drużyną Pomarańczowych będzie zarazem debiutem nowego trenera kadry Michaela Bieglera. W hotelu „Herman” stawili się już niemal wszyscy powołani zawodnicy, niestety kontuzja uniemożliwiła przyjazd Adamowi Malcherowi, którego zastąpił Krzysztof Szczecina.

Czy Adam Wiśniewski zaprezentuje się płockiej publiczności w meczu kadry? /Fot. JG

Dopiero po rozgrywanych w najbliższy weekend meczach ligowych do kolegów dołączą Bartosz Jurecki, Bartłomiej Jaszka oraz Mariusz Jurkiewicz. Na chwilę obecną do swojej dyspozycji Biegler ma więc dwudziestu zawodników. Kiedy w Płocku zjawi się wspomniana wyżej trójka, 3-5 graczy oddelegowanych zostanie na zgrupowanie kadry B, która 2 i 3  listopada zagra w Ostrowcu Świętokrzyskim z Rumunami.

Swoje pierwsze zgrupowanie w roli selekcjonera polskiej kadry Niemiec rozpoczął od ponad godzinnego zebrania z całą drużyną, podczas którego przedstawił swoją wizję pracy na najbliższe lata. Wieczorem reprezentacja odbyła godzinny rozruch w Orlen Arenie.

W kolejnych dniach Biegler zaplanował dwa treningi dziennie, w tym poranne ćwiczenia na siłowni. Dopiero w przeddzień spotkania z Holandią przewidział tylko jedne zajęcia. W Płocku reprezentacja będzie przebywać  przez nieco ponad tydzień, w następny piątek uda się do Warszawy, skąd w sobotę wyleci na Ukrainę. Mecz z naszymi wschodnimi sąsiadami odbędzie się w niedzielę w Zaporożu, o godzinie 19:00 czasu polskiego.

W oczekiwaniu na badania… /Fot JG

Warto zauważyć, że w kadrze jest 5 debiutantów. Są to Michał Bartczak, Przemysław Krajewski, Antoni Łangowski, Marek Szpera i Piotr Masłowski. Wszyscy w czwartkowy poranek przechodzili w Warszawie badania okresowe. Oprócz wymienionych w Centrum Medycyny Sportowej zjawili się Michał Chodara, Paweł Paczkowski, Mateusz Jankowski .

– Przed nikim, absolutnie przed nikim nie zamykam drogi do reprezentacji. Jestem zainteresowany wszystkimi zawodnikami prezentującymi odpowiedni potencjał aby grać na poziomie międzynarodowym. Jeżeli uznam, że ktoś zasłużył na debiut, taką szansę dostanie. Spotkamy się wszyscy na zgrupowaniu i dopiero po wspólnych treningach zdecyduję kto znajdzie się w ścisłym składzie na mecz. Moja reprezentacja zawsze będzie otwarta dla graczy prezentujących wysoką formę – podkreśla Biegler.

Powołanie na mecze z Holandią i Ukrainą znajdziesz TUTAJ.

Jeżeli chcesz śledzić na bieżąco przebieg zgrupowania reprezentacji Polski zapraszamy na profil ZPRP na Facebooku!

     

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest