26 października 2012

Skoncentrowani na Holandii i Ukrainie

Reprezentacja Polski ma już za sobą dwa treningi w Orlen Arenie. Po wczorajszych krótkich zajęciach, dzisiejsze trwały niemal trzy godziny. Od jutra Michael Biegler przewidział już podział zajęć na bramkarskie, siłowe i taktyczne. – Trenujemy naprawdę ostro, każdy chce się też pokazać z jak najlepszej strony nowemu szkoleniowcowi – mówi Kamil Syprzak. Rodowity Płocczanin stoi przed pierwszą szansą występu w kadrze w swoim rodzinnym mieście.

– Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na tym żeby znaleźć się w meczowej szesnastce, Płock to miasto w którym się wychowałem, mieszka tu moja rodzina, mam wielu znajomych, fajnie byłoby zagrać przeciw Holendrom i pokazać się z dobrej strony – podkreśla obrotowy.

– Jednak tak naprawdę zarówno dla trenera jak i nas zawodników najważniejsze są teraz mecze z Holandią i Ukrainą. Koncentrujemy się tylko i wyłącznie na tym, aby zdobyć w nich cztery punkty i ze spokojem czekać na wiosenne spotkania ze Szwedami. Cieszymy się, że jest tak duże zainteresowanie kibiców środowym pojedynkiem, przy pełnych trybunach zawsze lepiej się gra – dodaje Syprzak.

– Trenujemy dwa razy dziennie i naprawdę nie jest łatwo, ale od razu widać, że trener Biegler doskonale wie czego chce. Jego wiedza o handballu, taktyce, przygotowaniu fizycznym jest naprawdę duża. Wczoraj zaczęliśmy zgrupowanie od wspólnego spotkania, na którym Niemiec przedstawił nam swoją wizję i założenia pracy z drużyną narodową, opowiedział też trochę o sobie – tłumaczy reprezentant Polski.

/Fot. M.Góralczyk (4)

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest