28 października 2012

Kadra już w komplecie

W Płocku trwają przygotowania kadry seniorów do meczów kwalifikacyjnych ME 2014. Już w środę pierwszym rywalem Biało-czerwonych będą Holendrzy (godz. 18:00, transmisja w Polsacie Sport). – Atmosfera jest bardzo dobra, choć przez pierwsze dni trenowaliśmy naprawdę ciężko, od niedzieli zajęcia są już nieco lżejsze, skupiamy się na taktyce pod kątem najbliższego przeciwnika – mówi Sławomir Szmal.

/Fot. Paweł Jakubowski (3)

Pomarańczowi przyjadą do Płocka w znacznie odmłodzonym składzie. Z Holandią po raz ostatni rywalizowaliśmy w 2007 roku. Wówczas kwalifikacje do Euro 2008 rozgrywane były w systemie play-off. W Eindhoven Polacy wygrali 31:20, by w Kielcach dokończyć dzieła zwyciężając 41:27. Więcej o najbliższych rywalach Biało-czerwonych przeczytasz TUTAJ.

– Faktycznie w składzie Holendrów brakuje kilku doświadczonych zawodników. Na papierze to chyba najsłabsza drużyna w grupie, ale na pewno nie możemy ich zlekceważyć. Piłka ręczna to taki sport, że jeżeli w czasie meczu nie dajesz z siebie wszystkiego, przeciwnik od razu to wykorzysta – podkreśla Szmal.

Niestety kontuzja palucha lewej stopy wykluczyła z gry Kamila Syprzaka. – Przerwa może potrwać nawet do 3 tygodni, jest to niezwykle rzadki uraz mięśnia przywodziciela, Kamil miał ogromnego pecha – tłumaczy lekarz kadry dr Maciej Nowak. Jeszcze w piątek obrotowy mówił nam jak bardzo zależy mu na występie w kadrze w rodzinnym mieście.

   

W niedzielny wieczór do kolegów dołączył Mariusz Jurkiewicz, którego Atletico Madryt w sobotę rozgrywało mecz ligowy. Polski rozgrywający nie wystąpił w tym spotkaniu z uwagi na mocne przeziębienie. – Nie wiem jeszcze czy zagram przeciw Holandii, ale przecież przyjechałem tutaj żeby pomóc drużynie. Na pewno chcę być gotowy na mecz z Ukrainą (04.11 w Zaporożu) – mówi „Kaczka”.

W niemieckiej Bundeslidze wystąpili z kolei Bartosz Jurecki i Bartłomiej Jaszka, ale oni do Płocka dotarli dopiero w poniedziałkowe popołudnie.

Zgrupowanie reprezentacji  w Płocku wzbudza duże zainteresowanie kibiców oraz mediów, w szczególności lokalnych. W piątek na treningu otwartym w Orlen Arenie zjawiło się wielu dziennikarzy i fotoreporterów.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest