2 listopada 2012

Przegrana na otwarcie

W swym pierwszym meczu w ramach Turnieju o Puchar Prezydenta Legionowa reprezentacja Polski młodzieżowców przegrała z Niemcami 26:29 (15:12). Po pierwszym dniu turnieju nasi zachodni sąsiedzi mają na koncie dwie wygrane. Jutro Polacy zagrają z Węgrami i Portugalią.

Dennis Szczęsny atakuje niemiecką bramkę /Fot. Paulina Kardyka

Pierwsza połowa była w wykonaniu podopiecznych Jarosława Cieślikowskiego całkiem udana. Początek spotkania był wyrównany, ale po kwadransie to Biało-czerwoni prowadzili 8:5. Skutecznością wykazywał się Denni Szczęsny, który w tym okresie aż czterokrotnie skutecznie atakował z dystansu. Dobrze w bramce spisywał się Patryk Małecki, z koła nie mylił się Łukasz Rogulski. Do przerwy było 15:12 dla Polski.

Niestety w drugiej partii zobaczyliśmy odmieniony na niekorzyść polski zespół. Dużo strat, chaotyczna gra w ataku, kosztowały nas utratę łatwych bramek po kontratakach Niemców. Między słupkami dwoił się troił Michał Kapela, odbił kilka piłek w sytuacjach sam na sam, jednak rywale konsekwentnie punktowali Polaków. Już po 3. minutach był remis po 16:16. Wydawało się, że nasz zespół z letargu wyrwie bomba Pawła Gregora z niemal dziewięciu metrów (17:16), ale już po chwili przegrywaliśmy 17:19.

Obie drużyny grały zrywami. Dzięki trafieniom Szczęsnego, Rogulskiego i Pawła Niewrzawy zrobiło się 20:19 dla Biało-czerwonych, ale w 50. minucie nasi przegrywali już 21:24. Co prawda zdołali jeszcze zmniejszyć straty do jednej bramki (25:26), jednak w samej końcówce większa skutecznością wykazali się goście, którzy ostatecznie zwyciężyli 29:26.

Paweł Niewrzawa (z piłką) był najskuteczniejszy wśród Polaków /Fot. Paulina Kardyka

POLSKA – NIEMCY 26:29 (15:12)

POLSKA: Kapela, Małecki – Daszek 1, Kużdeba 2, Niewrzawa 7, Obiała, Walczak 3, Kornecki, Gregor 2, Kubała, Genda, Rogulski 3, Szczęsny 6, Abram, Mogielnicki, Adamski 2.

W sobotę to Biało-czerwoni rozgrywać będą dwa mecze, ich pierwszymi przeciwnikami będą Madziarzy, zaś wieczorem nasz zespół zmierzy się z Portugalią. W niedzielę na zakończenie zmagań podopieczni Jarosława Cieślikowskiego zagrają z Czechami.

Młodzieżowcy przygotowują się do styczniowych (4-6.01) turniejów kwalifikacyjnych do finałów MMŚ. Rywalami Polaków będą Szwajcaria, Białoruś i Włochy, gospodarzem grupy 6 będzie zespół naszych wschodnich sąsiadów. Do finałów, które przeprowadzi Bośnia i Hercegowina (14-28 lipca 2013) awansuje tylko najlepszy zespół z tej puli.