3 listopada 2012

Remis na własne życzenie

Na początek drugiego dnia Turnieju o Puchar Prezydenta Legionowa reprezentacja Polski młodzieżowców zremisowała z Węgrami 29:29 (17:14). Jeszcze dziś o godzinie 18:00 Biało-czerwoni zagrają z Portugalią, wcześniej Niemcy zmierzą się z Czechami.

W zasadzie przez całą pierwszą połowę na prowadzeniu byli Polacy, to oni dyktowali warunki na parkiecie, z kolei Węgrzy wciąż musieli gonić wynik. Udawało im się to w dużej mierze dzięki skutecznym atakom Bence Zdolika (3 bramki w dziesięć minut). Najskuteczniejszy w naszym zespole był Paweł Niewrzawa, który nie mylił się zarówno z linii siedmiu metrów jak i z akcji. Dobre zawody rozgrywał prawoskrzydłowy Michał Daszek, szczególnie mógł się podobać jego piękny gol z około 7-8 metrów po obiegu. Swoje między słupkami zrobił też Michał Kapela i do przerwy Biało-czerwoni prowadzili 17:14.

Po pięciu minutach drugiej partii przewaga Biało-czerwonych wzrosła do czterech bramek (19:15). Warto podkreślić, że podopieczni Jarosława Cieślikowskiego radzili sobie w ataku nawet grając w osłabieniu. Na skrzydle z dobrej strony prezentował się Wiktor Kubała – w kilka minut dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Madziarzy nie zamierzali jednak łatwo się poddawać, zaczęli zdecydowanie lepiej spisywać się w defensywie, na drodze Polaków raz po raz stawał ich bramkarz Daniel Vaczi, który po udanych interwencjach mobilizował kolegów głośnymi okrzykami. Goście szybko doprowadzili do wyrównania (21:21) i polski szkoleniowiec zmuszony był poprosić o czas.

W końcu bramkę rywali odczarował Niewrzawa, było to dla niego dziesiąte trafienie tego popołudnia. Po wyrównanym okresie gry, na siedem minut przed końcem Polacy w końcu odskoczyli Węgrom na 27:24. Po obu ekipach widać było zmęczenie, choć wydawało się, że więcej sił zachowali Polacy. Mimo to Madziarzy po raz kolejny zdołali wyrównać (29:29), ale ostatnia akcja należała do naszego zespołu. Do ostatniego gwizdka pozostało 16 sekund i choć Patryk Walczak z koła pokonał Vacziego, uczynił to po końcowej syrenie i drużyny podzieliły się punktami.

POLSKA – WĘGRY 29:29 (17:13)

POLSKA: Kapela, Małecki – Daszek 4, Kużdeba 2, Niewrzawa 13, Obiała, Walczak 2, Kornecki, Gregor 2, Kubała 2, Genda, Rogulski, Szczęsny 3, Abram 1, Mogielnicki, Adamski.

Młodzieżowcy przygotowują się do styczniowych (4-6.01) turniejów kwalifikacyjnych do finałów MMŚ. Rywalami Polaków będą Szwajcaria, Białoruś i Włochy, gospodarzem grupy 6 będzie zespół naszych wschodnich sąsiadów. Do finałów, które przeprowadzi Bośnia i Hercegowina (14-28 lipca 2013) awansuje tylko najlepszy zespół z tej puli.