3 listopada 2012

Portugalczycy okazali się zbyt mocni

W drugim dniu Turnieju o Puchar Prezydenta Legionowa reprezentacja Polski młodzieżowców najpierw zremisowała z Węgrami 29:29 (17:14), aby wieczorem przegrać z Portugalią 21:28 (10:16). Po trzech meczach Biało-czerwoni mają na koncie jeden punkt, prowadzą Niemcy, którzy pokonali dziś Czechów i jak na razie zanotowali komplet zwycięstw.

/Fot. J.Trusiak

W odróżnieniu od spotkań przeciw naszym zachodnim sąsiadom i Madziarom mecz z ekipą z Półwyspu Iberyjskiego Polacy rozpoczęli fatalnie – w szóstej minucie przegrywali już 1:6. Co prawda w dalszym fragmencie podopiecznym Jaorsława Cieslikowskiego udało się nieco uspokoić grę i zmniejszyć straty (9:13 w 20 minucie), ale ton wydarzeniom na parkiecie wciąż nadawał zespół gości. Portugalczycy przyspieszyli grę, wykorzystali straty i nieskuteczność polskiego zespołu i schodząc do szatni na przerwę prowadzili 16:10.

Początek drugiej partii należał na szczęście do naszej drużyny. Na słowa uznania zasłużył Michał Daszek, który kilkakrotnie pokonał golkipera rywali. Uważna gra przyniosła rezultaty i zrobiło się 18:20, chwilę potem po wykorzystanym przez Pawła Niewrzawę rzucie karnym przegrywaliśmy już tylko 19:20. Niestety na więcej Polaków tego wieczoru nie było już stać. Z każdą minutą opadali z sił i nie usprawiedliwia ich fakt, że było to dla nich już drugie spotkanie tego dnia. Przecież w piątek Niemcy zdołali pokonać zarówno Portugalię jak i Polskę. W ogóle obserwując wszystkie trzy mecze z udziałem naszego zespołu można zaryzykować tezę, że największym mankamentem Biało-czerwonych jest przygotowanie fizyczne. W ostatnim kwadransie Portugalczycy wypunktowali nasz zespół i ostatecznie zwyciężyli 28:21.

POLSKA – PORTUGALIA 21:28 (10:16)

POLSKA: Kapela, Chmieliński – Daszek 7, Kużdeba 2, Niewrzawa 5, Obiała, Walczak 2, Kornecki, Gregor, Kubała, Genda 3, Rogulski, Szczęsny, Abram, Mogielnicki, Adamski 2.

Młodzieżowcy przygotowują się do styczniowych (4-6.01) turniejów kwalifikacyjnych do finałów MMŚ. Rywalami Polaków będą Szwajcaria, Białoruś i Włochy, gospodarzem grupy 6 będzie zespół naszych wschodnich sąsiadów. Do finałów, które przeprowadzi Bośnia i Hercegowina (14-28 lipca 2013) awansuje tylko najlepszy zespół z tej puli.