4 listopada 2012

Czeska demolka młodzieżowców

W ostatnim dniu Turnieju o Puchar Prezydenta Legionowa reprezentacja Polski młodzieżowców przegrała z Czechami 22:34 (12:17). Na zakończenie imprezy Węgrzy zremisowali z Portugalią 26:26 (15:13).

Od początku spotkania warunki na parkiecie dyktowali Czesi, którzy po upływie dziesięciu minut prowadzili już 7:3. Polakom kłopoty sprawiała przede wszystkim twarda obrona gości, nasi południowi sąsiedzi rzadko mylili się też w obronie, uważnie rozgrywali piłkę. Trener Jarosław Cieślikowski nie czekał z reakcją i poprosił o czas.

Po wznowieniu Biało-czerwoni na moment przejęli inicjatywę jednak niestety po chwili zdarzył się im kolejny przestój i w 20. minucie przegrywali już 6:12. Gdyby nie trzy znakomite interwencje Patryka Małeckiego w bramce różnica mogłaby być jeszcze większa.

Przebudzenie w polskich szeregach przyszło w samą porę, a impulsem ku temu był atomowy i skuteczny rzut Pawła Gregora z dziewiątego metra. Biało-czerwoni przyspieszyli grę, popełniali mniej błędów i szybko zmniejszyli dystans do dwóch goli (11:13).

Dobrze spisywał się Artur Chmieliński, który w bramce zmienił Małeckiego. Niestety kolejny przestój kosztował nasz zespół utratę czterech bramek z rzędu, w dodatku Polacy nie wykorzystali dwóch rzutów karnych i do przerwy przegrywali 12:17.

Otwarcie drugich 30 minut również należało do rywali – ich przewaga urosła do ośmiu goli (15:23 w 42. minucie), a po kilku kolejnych minutach wynosiła już 10 bramek (17:27). Jednym z niewielu jasnych punktów w szeregach Biało-czerwonych był Kacper Adamski, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

Mimo to przewaga Czechów rosła, w polskim zespole trudno zaś było zauważyć jakąkolwiek ochotę do dalszej walki, ostatecznie podopieczni Jarosława Cieślikowskiego przegrali 22:34.

/Fot. J.Trusiak (3)

POLSKA – CZECHY 22:34 (12:17)

POLSKA: Kapela, Małecki, Chmieliński – Daszek 4, Kużdeba, Niewrzawa 4, Obiała, Walczak 1, Kornecki 2, Gregor 2, Kubała, Genda 2, Rogulski, Abram 4, Mogielnicki, Adamski 3.

Młodzieżowcy przygotowują się do styczniowych (4-6.01) turniejów kwalifikacyjnych do finałów MMŚ. Rywalami Polaków będą Szwajcaria, Białoruś i Włochy, gospodarzem grupy 6 będzie zespół naszych wschodnich sąsiadów. Do finałów, które przeprowadzi Bośnia i Hercegowina (14-28 lipca 2013) awansuje tylko najlepszy zespół z tej puli.