7 listopada 2012

Volkswagen Poznań Mini Handball

<Już 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 na poznańskiej Wildzie odbędzie się inauguracją kolejnej, czwartej już, edycji programu Volkswagen Poznań Mini Handball. Przypomnijmy, że program ten skierowany jest do 11 szkół podstawowych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie zakładów produkcyjnych Volkswagen Poznań.

Celem programu jest propagowanie sportu jako pasji, ale i sposobu na aktywne spędzanie czasu. Pozwala on dzieciom na rozwijanie swoich umiejętności i pasji do piłki ręcznej. W pierwszej fazie (czyli tzw. Pucharze) udział biorą 15 osobowe drużyny trzecioklasistów, które rozgrywają mecze w szkołach w ramach wydzielonych dzielnic (Wilda, Antoninek i Swarzędz). Po zakończeniu rocznych zmagań w Pucharze, zwieńczonych Wielkim Finałem, młodzi szczypiorniści mają możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć w ramach Akademii Szczypiorniaka prowadzonych przez zawodniczki AZS AWF Volkswagen Poznań.

Oferta skierowana jest również do uczniów klas piątych i szóstych, którzy w ramach Akademii będą brać udział w meczach w meczach ligowych z podziałem na drużyny chłopców i dziewczynek w ramach Mistrzostw Wielkopolski, organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej. Trzecia faza programu rozpoczyna się po ukończeniu szkoły podstawowej, gdzie chłopcy mogą kontynuować przygodę z piłką ręczną w ramach istniejących klubów, zaś dziewczynki utworzą sekcję piłki ręcznej pod opieka AZS AWF Volkswagen Poznań. Najzdolniejsze zawodniczki mają szansę zaistnieć w profesjonalnym zespole ligowym AZS AWF Volkswagen Poznań.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Volkswagen Poznań postanowił od tegorocznej edycji dodatkowo wspierać zaangażowane w projekt szkoły. W tym celu utworzony został Fundusz Sportowy Volkswagen Poznań, którego nadrzędnym celem jest promowanie sportu w szkołach. W ramach Funduszu każda ze szkół biorących udział w programie Mini Handball ma szansę uzyskać dofinansowanie w kwocie do 3 000 zł. Środki pozyskane z Funduszu mogą zostać wykorzystane na wiele różnych sposobów- może to być zakup sprzętu sportowego, dodatkowe godziny dla nauczycieli wychowania fizycznego, czy poprawa istniejącej infrastruktury sportowej- wszystko zależy od potrzeb danej placówki. Wspólnym mianownikiem tych działań jest popieranie aktywności fizycznej wśród najmłodszych i tworzenie dogodnych ku temu warunków.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest