9 listopada 2012

Wystartowała MKS Handball Liga

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym sezonie jesień zapoczątkowała zmagania w ramach poznańskiej MKS Handball Ligi. Projekt ten zakłada rozegranie w sumie aż 24 turniejów dla uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych. Podstawową ideą Ligi jest promocja piłki ręcznej wśród najmłodszych.

W tym roku w MKS Handball Lidze startuje 16 drużyn. Osiem zespołów gra w rozgrywkach dla pięcioklasistów, tyle samo reprezentuje zespoły o rok młodsze. Każda drużyna rozegra sześć turniejów, a całość zakończy się festiwalem piłki ręcznej z licznymi nagrodami i niespodziankami.

W październiku odbyły się pierwsze turnieje w ramach rozgrywek. Wśród najmłodszych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie SP46, którzy pewnie wygrali wszystkie swoje mecze. Podziałem punktów zakończył się natomiast pojedynek pomiędzy SP77 i SP10 i to właśnie te szkoły plasują się w tabeli tuż za liderem. Dobre wrażenie pozostawili po sobie podopieczni Bartosza Witkowskiego z SP15, którzy musieli uznać wyższość tylko szkoły z ulicy Inowrocławskiej.

/Fot. Materiały prasowe (2)

Równie wiele emocji towarzyszyło turniejom klas piątych. Już po pierwszej kolejce nie ma drużyny z kompletem punktów na koncie. Po pięć oczek mają w dorobku szkoły podstawowe nr 7, 46 i 88.Tuż za nimi plasują się uczniowie SP29, którzy w stosunku do ubiegłego roku zrobili duży postęp.

Kolejne turnieje i kolejne sportowe emocje już w listopadzie!

Wyniki wraz z tabelą znaleźć można na stronie www.mks.poznan.pl w zakładce ROZGRYWKI. Zapraszamy!

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest