12 listopada 2012

Memoriał J.Zglinickiego: triumf Agrykoli

Młodzi zawodnicy Agrykoli triumfatorami VIII Memoriału Jacka Zglinickiego. Po niezwykle zaciętym pojedynku, Warszawiacy pokonali zespół Czarnych Regimin 19:18. Trzecie miejsce zajęła Wisła Płock II po zwycięstwie nad reprezentacją Dolnego Śląska 22:18. W ósmej edycji zawodów rywalizowało dziewięć zespołów chłopców z roczników 1996-97.

– Cieszę się, że inicjatywa upamiętnienia mego ojca turniejem jest rokrocznie kontynuowana – powiedział PAP Maciej Zglinicki, syn legendarnego szkoleniowca.

Jego ojciec zdobył z Warszawianką pierwszy w stolicy tytuł mistrzów kraju mężczyzn oraz Puchar Polski. Był również szkoleniowcem reprezentacji Meksyku i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zmarł 12 listopada 2004 roku w wieku 62 lat.

VIII Memoriał Jacka Zglinickiego był jednym z najbardziej zaciętych w dotychczasowej historii imprezy. Sześć pierwszych zespołów prezentowało bardzo wyrównany poziom, a o zwycięstwach bądź porażkach decydowały pojedyncze bramki. Dość powiedzieć, że w meczu półfinałowym między Czarnymi Regimin a Wisłą Płock II doszło do dogrywki, w której górą byli Czarni. Memoriał wsparł m.in. Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

W finale emocji nie brakowało, pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała końcowego sukcesu Agrykoli, która przeplatała udane akcje prostymi stratami, seryjnie popełnianymi błędami oraz niecelnymi rzutami (także z siedmiu metrów), co gracze z Regimina skrzętnie wykorzystywali, stopniowo powiększając przewagę.

Stołeczny zespół do odrabiania strat wziął się dopiero po przerwie i ostatecznie, po nerwowej końcówce, zwyciężył 19:18. Tym samym Agrykola już po raz trzeci okazał się najlepsza w Memoriale Jacka Zglinickiego.

W meczu o miejsce III spotkały się zespoły SKF Wisły Płock II oraz Reprezentacji Dolnego Śląska. Lepsi okazali się płocczanie, którzy pokazali szybką, zespołową piłkę ręczną, wypracowując sobie do przerwy dwubramkowe prowadzenie (12:10). W drugiej połowie podwoili przewagę, wygrywając ostatecznie całe spotkanie 22:18.