16 listopada 2012

LM: Mecz na szczycie w Skopje

Po prawie miesięcznej przerwie wracają rozgrywki Champions League. W najbliższą niedzielę drużyna Mistrza Polski będzie bronić pozycji lidera grupy C, spotkanie Metalurg Skopje – Vive Targi Kielce okrzyknięte zostało "meczem tygodnia". Po dotkliwej porażce w Płocku, Kielczanie rozbili AZS Czuwaj Przemyśl. Jednak ta wygrana nie zadowoliła zespołu Bogdana Wenty, gdyż, jak wszyscy zgodnie twierdzą, to była tylko rozgrzewka przed spotkaniem z najlepszą drużyną Macedonii.

Obie ekipy nie zanotowały, do tej pory żadnej porażki w rozgrywkach Velux EHF Champions League. Stawka jest więc wysoka, jedna z drużyn po tej kolejce może odskoczyć rywalom.

Kielczanie wyruszyli do Macedonii w czwartek w bardzo wczesnych godzinach rannych . Podróż autokarem zajęła im kilkanaście godzin, wliczając dwa postoje. Dziś nad ranem zespół został zakwaterowany w hotelu w Skopje. Spotkanie dopiero w niedzielę, będzie więc sporo czasu na odpoczynek, ale także na przygotowanie do meczu.

Szkoleniowiec rywali, legendarny Lino Cervar, doskonale zdaje sobie sprawę, z kim przyjdzie zmierzyć się jego podopiecznym: Vive Targi Kielce to najlepszy klub w Polsce, drużyna składa się z wielu zagranicznych zawodników i wielu bardzo dobrych polskich graczy. Są bardzo ambitni i dążą do gry w Final Four w Kolonii.

Trener Cervar bardzo uważnie śledzi zmagania Mistrzów Polski w PGNiG Superlidze, jego zdaniem ostatnia porażka z Orlen Wisłą Płock nie ma tu żadnego znaczenia: Ich porażka przeciwko Orlen Wiśle Płock nie może być odbierana jako miara ich siły, uznajmy ją jako lekkie rozluźnienie przed podróżą do Skopje. Ich najmocniejszą bronią są skrzydłowi, Ivan Cupić i Manuel Strlek, a to z kolei oznacza, że będą gotowi, by wykorzystać każdy nasz błąd.

Klasę rywala docenia także obrotowy zespołu Metalurg Skopije, Vanco Dimovski: Nieczęsto spotyka się zespół, w którym gra tak wielu znakomitych zawodników, którzy wygrali w swojej karierze  tak wiele cennych tytułów. Wygrali w tym sezonie wszystkie mecze, poza tym ostatnim z Wisłą Płock. Wiemy, jakie mają mocne strony  i postaramy się ich zatrzymać. Jako że w pierwszym spotkaniu jesteśmy  gospodarzami ,będziemy występowali w roli nieznacznych faworytów i postaramy się zrobić, co w naszej mocy, aby wygrać u siebie. Chcemy kontynuować zwycięską passę – deklaruje.

Zapytany o receptę na pokonanie Kielczan Cervar mówi: Musimy zagrać cierpliwie w ataku, z jak najmniejszą ilością błędów technicznych  Nie możemy sobie pozwolić na słabą grę i błędy w meczu takiej rangi. Nasz przeciwnik to bardzo silna i solidna drużyna. Będziemy potrzebowali wsparcia ze strony kibiców, by wyjść obronną ręką z niedzielnej konfrontacji.

Stawką meczu jest fotel lidera w grupie C, co ma bardzo istotne znaczenie z punktu widzenia tego, kto zajmie pierwsze miejsce po fazie grupowej. Całkiem niedawno trener Bogdan Wenta zadeklarował, że marzy mu się udział w Final Four w Kolonii, ewentualne zwycięstwo nad Skopije będzie dużym krokiem w stronę tych marzeń.

Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 18 listopada w hali Borisa Trajkowskiego. Początek o godzinie 18:00, bezpośrednia transmisja w Polsat Sport News.

dla zprp.pl Danuta Jurasz

(wypowiedz trenera oraz obrotowego dla oficjalnego serwisu Metalurga Skopje rkmetalurg.mk)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest