21 listopada 2012

U Polek dwie debiutantki

Joanna Gadzina i Paulina Piechnik, dwie zawodniczki młodszego pokolenia, w środę otrzymają szansę debiutu w zespole narodowym. Obie znalazły się w 16-osobowym składzie Polski na mecz w Elblągu o punkty w preelimnacjach MŚ 2013 przeciw Litwie.

– Gadzina ma już na koncie dobre mecze w polskiej lidze. Doskonale radzi sobie w grze jeden na jeden. Zdajemy sobie sprawę, że ten występ może być dla niej stresujący, co może spowodować błędy. Mam nadzieję, że starsze koleżanki pomogą jej przezwyciężyć stres. Cały czas poszukujemy, młodych perspektywicznych zawodniczek. Do tej grupy zaliczamy też Karolinę Konsur i Aleksandrę Zych – ocenił trener Kim Rasmussen.


Hala Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu /Fot. M.Skorupski

Początkowo to właśnie Zych była wytypowana do składu na mecz z Litwą. Niestety leworęczna zawodniczka na ostatnim treningu skręciła nogę.
  
Duński szkoleniowiec Polek dodał, że zespół bardzo poważnie traktuje oba mecze z Litwą. – Mamy szacunek dla tej drużyny. Z drugiej strony wypracowaliśmy swoją koncepcję gry i wiemy jak to wykorzystać. Jak wspomniałem w Elblągu damy szansę występu niektórym młodszym zawodniczkom. Oczywiście ten najważniejszy mecz w grupie rozegramy na Białorusi. Tam wystąpimy w optymalnym składzie – pokreślił.

Skład Polek na mecz w Elblągu:
bramkarki: Anna Branowska, Weronika Gawlik; skrzydłowe: Joanna Gadzina, Kinga Grzyb, Katarzyna Koniuszaniec, Monika Migała, rozgrywające: Kinga Byzdra, Karolina Kudłacz, Iwona Niedźwiedź, Paulina Piechnik, Małgorzata Stasiak, Karolina Szwed, Alina Wojtas; obrotowe: Karolina Jasinowska, Patrycja Kulwińska, Monika Stachowska.    

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest