26 listopada 2012

Tydzień z piłką ręczną na Śląsku

Miłośnicy piłki ręcznej na Śląsku i Podbeskidziu będą mieli w tym tygodniu wiele okazji do kibicowania młodym szczypiornistkom. W turnieju o Puchar Śląska im. H.Gorsza wystąpią reprezentacje juniorek Polski, Danii, Norwegii oraz Węgier. Na dodatek rozegrane zostaną pierwsze historyczne derby Żywca w Lidze Śląskiej juniorek. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

Od niedzieli w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku na zgrupowaniu przebywają reprezentantki Polski do lat 18 i do lat 16.

Już we wtorek (27 listopada) o 17.00 w Szczyrku obie kadry rozegrają mecz towarzyski.

Z kolei dzień później, o 18.30, również w Szczyrku swój mecz ligowy rozegrają TS Stal Śrubiarnia Żywiec i SMS Żywiec w ramach Ligi Śląskiej juniorek.

Ale to dopiero początek sportowych emocji!

W czwartek (29 listopada) rozpocznie się Międzynarodowy Puchar Śląska w Piłce Ręcznej Kobiet im. Huberta Gorsza, który potrwa do soboty (1 grudnia). Zagrają w nim reprezentacje kobiet do lat 18 z Polski, Danii, Norwegii i Węgier.

Mecz Polski z Danią rozegrany zostanie w czwartek (29 listopada) o 15.00 w Katowicach w hali przy ul.11 Listopada 16.

Pozostałych pięć meczów odbędzie się w hali w Wilkowicach przy ul. Szkolnej 8a. W czwartek (29 listopada) o 18.00 w Wilkowicach zagra Norwegia z Węgrami. Z kolei w piątek o 16.00 rozpocznie się mecz Węgry – Dania, a o 18.00 Polska – Norwegia. Natomiast w sobotę (1 grudnia) zagrają o 9.30 Dania – Norwegia, a o 11.30 Polska – Węgry.

Jak podkreślają organizatorzy imprezy kibice są bardzo mile widziani, a wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny!

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest