27 listopada 2012

Polki pokonały… Polki

Do niecodziennego meczu doszło we wtorek w Szczyrku. Zmierzyły się dwie reprezentacje Polek w piłce ręcznej! Naprzeciw siebie stanęła kadra do lat 16 i roczniki o dwa lata starsze. W sparingu kadra Polski U18 nie oszczędziła swoich młodszych koleżanek i wygrała 39:18 (20:9).

W kadrze do laty 18 najwięcej bramek, bo po 5, rzuciły: Romana Fornalik i Aleksandra Tomczyk. Z kolei w kadrze do lat 16 najwięcej trafień zaliczyła Kamila Konofał – 4.

Obie drużyny przebywają w Szczyrku na zgrupowaniu. Kadra do lat 18 przygotowuje się do IV Międzynarodowego Turnieju o Pucharu Beskidów, który rozpocznie się już w czwartek. Polkom przyjdzie się mierzyć z nie byle kim, bo z Danią, Norwegią i Węgrami. Mecz otwarcia, Polska – Dania rozegrany zostanie w czwartek o 15.00 w Katowicach, w hali przy ul.11 Listopada 16. Pozostałe pięć spotkań odbędzie się w hali w Wilkowicach przy ul. Szkolnej 8a.

Wcześniej jednak, bo w środę o 17.00 w hali w Szczyrku kadra Polski do lat 16 zagra z Norwegią. Z kolei o 19.30, również w Szczyrku, rozpoczną się pierwsze historyczne derby Żywca w Lidze Śląskiej juniorek! Naprzeciw siebie staną TS Stal Śrubiarnia Żywiec i SMS Żywiec.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest