29 listopada 2012

Polskie juniorki zaczęły od porażki

W inauguracyjnym meczu IV Międzynarodowego Turnieju o Puchar Beskidów reprezentacji juniorskich, Polska przegrała w Katowicach z Danią 23:32. W innym spotkaniu, które odbyło się w Wilkowicach, Norwegia uległa Węgrom 26:27.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej przez większość meczu grały w defensywie systemem 3-2-1. Przejście do obrony 6-0 natychmiast ułatwiało Skandynawkom oddawania rzutów z drugiej linii. Mecz w pierwszej połowie był wyrównany. Przewaga  Dunek było konsekwencją niewykorzystanych dogodnych sytuacji strzeleckich przez zespół gospodarzy turnieju.

– W tym okresie graliśmy przyzwoicie w obronie. Dziewczyny realizowały wszystkie założenia taktyczne. Popełnialiśmy mało błędów taktycznych. Rytm gry był zachowany Skutecznością imponowała Asia Kozłowska – oceniła trener Mjdzińska.

Po zmianie stron w szeregach Polek zaczęły mnożyć się błędy. Były problemy z asekuracją. Tymczasem Dunki konsekwentnie realizowały swoje zadania i zasłużenie wygrały.

W piątkowych meczach w Wilkowicach, Węgierki zagrają z Dunkami (15:00), a Polki zmierzą się z Norweżkami (17:00).  

Wyniki 1.dnia:
 
Polska – Dania 23:32 (12:15)
POLSKA:  Chojnacka, Borkowska – Gutkowska 1, Nowak 3, Oreszczuk, Fornalik, Kobylińska, Koprowska 4/4, Tomczyk 2, Janiszewska, Borysławska, Kłusewicz 1, Kozłowska 7, Damaziak, Kozimur 3, Szarawaga 2, Ważna.

Norwegia – Węgry 26:27 (14:16).

ZOBACZ TAKŻE:

Polki pokonały … Polki

Kadra narodowa juniorek

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest