30 listopada 2012

Szmal patronuje Małej Lidze

Sławomir Szmal, kapitan Reprezentacji Polski, zawodnik Mistrza Polski KS Vive Targi Kielce, jeden z najlepszych bramkarzy na świecie, objął Patronat Honorowy nad rozgrywkami  Małej Ligi Piłki Ręcznej, która w roku szkolnym 2012/13 obchodzi już swoje czwarte urodziny.

Mała Liga powstała z myślą o uczniach z klas V i młodszych szkoły podstawowej. Celem głównym projektu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży z obszarów województwa małopolskiego uczestnictwa w wydarzeniach sportowych oraz kulturalnych dzięki organizacji zawodów piłki ręcznej, konkursów oraz tradycyjnych spotkań przy lampie naftowej. Przez realizację projektu organizatorzy chcą miedzy innymi zachęcić dzieci do uprawiania piłki ręcznej, rozwijać ich zainteresowania sportowe oraz kształtować pożądane postawy społeczne. W tegorocznej edycji udział weźmie osiem zespołów reprezentujących powiaty: gorlicki, tarnowski, dąbrowski.


Sławomir Szmal doceniając trud i szereg innowacyjnych działań Klubu Wiertmet, jak też charakter Małej Ligi, postanowił pomóc w działaniach na rzecz rozwoju piłki ręcznej na Ziemi Gorlickiej obejmując Patronat Honorowy nad imprezą.


Tegoroczna edycja rozgrywek zaplanowana została na sześć turniejów. Na jednym z nich na pewno pojawi się Sławomir Szmal. Inauguracja odbędzie się 30 listopada o godzinie 9.00 w hali Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Libuszy. Serdecznie zapraszamy.

ZOBACZ TAKŻE:

Sport, kultura, tradycja – start MLPR

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest