5 grudnia 2012

Legnicki Mikołajek Handball Cup

Czwórka Libiąż najlepsza w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików Mikołajek Handball Cup 2012, w finale zespół z Libiąża pokonał czeski Sokół Nove Veseli. Na najniższym stopniu podium stanęli gospodarze – Siódemka Legnica.

Zwycięska drużyna z Libiąża /Fot. Materiały prasowe

W meczu decydującym o końcowym triumfie w trzydniowym turnieju „Czwórka”, która debiutowała w imprezie, po zaciętym pojedynku wygrała z Sokołem 24:22. W meczu o trzecie miejsce Siódemka Legnica pokonała Orlika Świebodzin 26:20. Na kolejnych miejscach uplasowały się kolejno: Olimpia Banie, Vive Targi Kielce, MOS Wrocław i Żagiew Dzierżoniów.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Zdenka Kuklę (Sokół Nove Veseli), bramkarzem Karola Siudę (Czwórka Libiąż), a królem strzelców został Wojciech Dadej (Olimpia Banie).

Najlepszymi zawodnikami w swoich drużynach byli: Mateusz Drozdalski (Czwórka Libiąż), Zdenek Kukla (Sokół), Damian Kilian (Siódemka), Wojciech Dadej (Olimpia), Jakub Basa (Vive), Kamil Rapir (MOS), Kacper Cegłowski (Żagiew) i Kacper Kiersnowski (Orlik).

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe nagrody i prezenty. Najszerszy uśmiech zagościł na twarzy Grzegorza Grabusiewicza z Siódemki, który wylosował rower górski ufundowany przez posła Roberta Kropiwnickiego.

Turniej tradycyjnie zorganizowała Siódemka Miedź Legnica przy współpracy z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 2. Sponsorami byli: KGHM Polska Miedź, Fundacja Polska Miedź, KGHM Metraco, Piotr i Paweł oraz Urząd Miasta w Legnicy.

Nagrody wręczali prezydent Tadeusz Krzakowski, władze klubu oraz poseł Robert Kropiwnicki.