6 grudnia 2012

Orlen Wisła poznała rywali

Norweski Elverum Handball Herrer, duński Team Tvis Holstebro i słoweński RK Maribor Branik będą przeciwnikami drużyny Orlen Wisły Płock w fazie grupowej Pucharu EHF. Wicemistrzowie Polski swoich rywali poznali podczas dzisiejszego losowania tych rozgrywek, które odbyło się w Belgradzie. Z każdej grupy do ćwierćfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły.

Mecze grupowe zostaną rozegrane od 9 lutego do 24 marca 2013 r. Gospodarzem turnieju Final Four, w dniach 18-19 maja 2013 r,. będzie HBC Nantes. Francuzi zgodzili się na organizację nawet w przypadku, gdy nie awansują do tej imprezy.

– Rozważaliśmy wiele doskonałych aplikacji do organizacji imprezy, ale francuskie miasto Nantes przedstawiło nam propozycję, którą uznaliśmy za najlepszą  – powiedział prezydent EHF, Jean Brihault. –To powinno się sprawdzić, szczególnie w pierwszym roku. Piłka ręczna jest niezwykle popularna w tym regionie, a przy wsparciu lokalnych władz wszystko powinno się udać. Jesteśmy pewni, że premiera nowej edycji EHF z Turniejem Finałowym dostała się w godne ręce".


Grupy Pucharu EHF 2012/2013:

Grupa A: Frisch Auf Göppingen, RK Cimos Koper, Eskilstuna Guif, Naturhouse La Rioja

Grupa B: Tatran Presov, HC Motor Zaporoże, Rhein-Neckar Löwen, KIF Kolding

Grupa C: Orlen Wisła Płock, Elverum Handball Herrer, Team Tvis Holstebro, RK Maribor Branik

Grupa D: Besiktas JK, Stiinta Municipal Dedeman Bacau, SC Magdeburg, HBC Nantes.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest