7 grudnia 2012

Gracze Stali w trzeciej klasie

Taką lekcję wychowania fizycznego dzieciaki z klasy III a, Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu zapamiętają na długo. Tym razem w roli nauczycieli wystąpili piłkarze ręczni Tauronu-Stali Mielec.

Na początek rozgrzewka


Lekcja zaczęła się od rozgrzewki, którą przeprowadził kapitan zespołu Rafał Gliński. Później najmłodsi stanęli w szranki rywalizacji, a prowadzącymi zawody oprócz wspomnianego Glińskiego byli także Grzegorz Sobut, Marek Szpera i Krzysztof Lipka. Cała czwórka ujawniła niemałe zdolności pedagogiczne. Dwie drużyny zmagały się w konkursach sprawnościowych. Przelewek nie było, a zawodnicy zwracali także uwagę na respektowanie przez młodych sportowców ustalonych wcześniej zasad. Uczyli w ten sposób dzieciaków postawy fair-play. Trzecioklasiści z wypiekami na twarzach słuchali uwag i wskazówek zawodników. Rywalizacja też była ostra i zacięta, bo przegrany w konkurencji zespół musiał wykonać… pięć przysiadów. Na koniec dzieciaki miały niepowtarzalną okazję rzucać karne Krzysztofowi Lipce.


Nie ma to jak fachowcy udzielą rad


I można już iść w ich ślady

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że dzwonek na przerwę tym razem zabrzmiał zdecydowanie za wcześnie. Zawodnicy Stali otrzymali od najmłodszych swoich kibiców podziękowanie w formie laurki z podpisami wszystkich uczniów. Szczypiorniści też nie przyszli z pustymi rękami. Każdy uczeń dostał dmuchaną piłkę, odblask na rękę, długopis i trochę słodyczy. Nagrody przygotował sponsor zespołu firma Tauron. Nie obyło się także bez pamiątkowego zdjęcia.


Razem tworzymy jeden team

– To była naprawdę fajna zabawa. Niedawno byliśmy w przedszkolu. Tam dzieciaki też zaskoczyły nas spontanicznością – podsumował Krzysztof Lipka. – Może po tym spotkaniu wśród naszych uczniów znajdą się następcy obecnych piłkarzy ręcznych – mówił na gorąco dyrektor szkoły Adam Jastrząb.


Będzie co wspominać

To nie pierwsza tego typu wizyta mieleckich szczypiornistów. Od początku sezonu zawodnicy Stali promują swój klub i dyscyplinę sportu w szkołach i przedszkolach powiatu mieleckiego. Byli także na oddziale dziecięcym mieleckiego szpitala. W tym sezonie klub organizuje także akcję pod hasłem „Całą klasą na mecz Stali”. Klasy, które w oryginalny sposób zaprezentują się, otrzymują bezpłatne wejściówki na mecz.


Piąteczka na szczęście


Autografy też się przydadzą

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest