11 grudnia 2012

Baw się i ucz z Arturem Siódmiakiem

Rusza druga odsłona projektu Artur Siódmiak Camp – inicjatywa Akademii Piłki Ręcznej. Już 16 grudnia 2012 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbędzie się święto piłki ręcznej dla całych rodzin. Cel projektu to popularyzacja piłki ręcznej w formie jednodniowych spotkań, a jednocześnie najciekawszy model zajęć, który zakłada trening poprzez zabawę w piłkę ręczną.

Ważnym elementem Camp’u jest edukacja prozdrowotna. Artur Siódmiak opowiada o właściwej diecie, wpływie zdrowego stylu życia na wyniki sportowe oraz przestrzega przed działaniem używek na młody organizm i karierę sportową. W dobie deficytu autorytetów, otyłości, spędzania czasu przed ekranem komputera to właśnie tematyczne, akcyjne campy stają się panaceum na choroby cywilizacyjne. Artur Siódmiak chce podzielić się swoim doświadczeniem, zainspirować i wskazać najmłodszym drogę do sportowego sukcesu, która prowadzi przez ciężką pracę, wyrzeczenia i regularny trening.

Każde ze spotkań to przygotowanie do zajęć, czyli solidna rozgrzewka, trening, który składa się z kilku stacji – podań, rzutów, kozłowania, gry na boisku głównym etc., przeplatane pogawędkami Artura Siódmiaka.

Formuła najbliższego Camp’u składać się będzie z trzech paneli. Pierwsza część to aktywności multisportowe prowadzone przez specjalistów z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (panel otwarty dla wszystkich). Druga, to panel główny, zawierający trening właściwy piłki ręcznej, prowadzony przez Artura Siódmiaka (uczestniczą dzieci wcześniej zgłoszone). Trzeci panel to Mecz Gwiazd, w którym uczestniczyć będą byli zawodnicy Wybrzeża Gdańsk, dziennikarze oraz celebryci.

Na zakończenie każde z dzieci otrzyma upominki od Fundacji Artura Siódmiaka oraz Partnerów Camp’u. Będzie też okazja zdobycia autografu Artura i innych zaproszonych Gwiazd Sportu oraz zrobienia sobie z nimi pamiątkowego zdjęcia.

Zapisy dzieci w wieku 8-12 lat przyjmowane są przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.akademiapilkirecznej.pl w dniach od 10.12 do 14.12 (poniedziałek-piątek).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest