14 grudnia 2012

ME kobiet: coraz mniej niewiadomych

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej wyłoniła czwartego półfinalistę Mistrzostw Europy kobiet  Serbia 2012. Został nim zespół gospodarzy, który po niezwykle zaciętym meczu pokonał Francję 18:17. W ten sposób wykrystalizowała się pula drużyn, potencjalnych rywalek Polek w czerwcowych play-offach do Mistrzostw Świata 2013.

W półfinałach ME Serbia zmierzy się z wicemistrzem olimpijskim – Czarnogórą. Drugą parę tej fazy stworzy obrońca tytułu, mistrz świata i olimpijski, zespół Norwegii oraz Węgry. Zgodnie z regulaminem Mistrzostw Świata Serbia 2013 w imprezie, bez konieczności występu w kwalifikacjach, wystąpi Norwegia (obrońca tytułu), Serbia (gospodarz)  oraz dwójka finalistów ME 2012. Już teraz wiadomo, że będą to Czarnogóra i Węgry.

W tej sytuacji Biało-czerwone w play-offach mogą trafić na kogoś z ósemki: Dania, Szwecja, Francja, Czechy, Rosja, Niemcy, Rumunia i Hiszpania. Drugi koszyk, razem z Polską, utworzą zwycięskie zespoły z prekwalifikacji: Słowacja, Holandia, Turcja oraz drużyny z miejsc 13-16 ME 2012, czyli Ukraina, Macedonia, Chorwacja i Islandia. Najsłabszym przeciwnikiem dla Polek wydaje się być reprezentacja Czech, która w tegorocznym czempionacie ME zanotowała tylko jedno zwycięstwo – nad Ukrainą. 

Losowanie par play-off odbędzie się niedzielę w godzinach porannych w Belgradzie.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest