16 grudnia 2012

Biało-czerwone zagrają ze Szwedkami

Szwecja będzie rywalem Polski w meczach play-off o awans do Mistrzostw Świata 2013 kobiet. Losowanie par tej fazy odbyło się w niedzielę, w Belgradzie. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie 1 lub 2 czerwca w Szwecji, rewanż zaplanowano tydzień później w Polsce. W finałach czempionatu globu zagra zwycięzca dwumeczu.

Trener reprezentacji Polski, Kim Rasmussen na swoim profilu facebook’owym napisał: – To był dobry dzień. Zadanie będzie trudne, a Szwecja to wymagający rywal.


Fot. Zsolt Csikfalvi (2)

Bezpośrednio na ceremonii losowania obecny był Jerzy Eliasz, przewodniczący Komisji Metodycznej EHF. Obserwator, z ramienia europejskiej federacji, mistrzostw Europy w Serbii ocenił:

– Losowanie oceniam za nie najgorsze. Na pewno każdy liczył, że trafimy na Czeszki, natomiast i tego zespołu nie wolno byłoby lekceważyć, bo tu w Serbii Czeszki prezentowały się bardzo dobrze.
Przy tym systemie kwalifikacji trzeba pokonać kogoś z pierwszego koszyka, by dostać się do imprezy głównej.

Szwedki są drużyną w przebudowie. Tam praktycznie dwie piłkarki decydują o obliczu zespołu (Torstenson i Gullden – przyp.red). Owszem, dwa lata temu Szwecja była rewelacją Euro 2010. Pokonała Norwegię, dotarła do finału. Ostatnio jednak ta drużyna prezentuje się nierówno. Za Szwedkami fatalne igrzyska olimpijskie.
Również tu w Serbii nie była to drużyna prezentująca równy poziom.

Uważam, że Polki mają szanse w tym dwumeczu, tym bardziej, że pierwsze spotkanie zagramy na wyjeździe. Nasza drużyna rozwija się, w bardzo dobrym stylu wygrała preeliminacje, pokonała też w tym roku Rosjanki, dlatego ściskam kciuki za Polskę i życzę powodzenia w dwumeczu ze Szwedkami.

 

Wyniki losowania par play-off (mecze 1/2 i 8/9 czerwca):

Szwecja- Polska
Islandia – Czechy
Hiszpania – Macedonia
Holandia – Rosja
Rumunia – Słowacja
Niemcy – Ukraina
Turcja – Dania
Francja – Chorwacja

Turniej finałowy MŚ zaplanowano na 7-22 grudnia 2013 r. w Serbii.

Michał Pomorski z Belgradu/inf. własna.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest