18 grudnia 2012

Pruszków: biegi, testy i wywiady

W Pruszkowie rozpoczęło się zgrupowanie męskiej reprezentacji Polski, które otwiera decydującą część przygotowań do startu w MŚ Hiszpania 2013. We wtorkowy poranek, w BGŻ Arenie, kadrowicze przechodzili badania wydolnościowe pod okiem trójki niemieckich specjalistów. Testom bacznie przyglądali się licznie zgromadzeni dziennikarze i fotoreporterzy, którzy skorzystali z zaproszenia na otwarty dla mediów trening.

Badania wydolnościowe przeprowadził prof. Klaus Baum, a pomagali mu asystenci Tim Votteler i Davide Loizzi. Polegały one na badaniu zakwaszenia krwi zawodników, po każdej z sześciu serii biegów na kilometr, przy czym każda kolejna seria prowadzona była w odpowiednio szybszym tempie.

Kadrowicze podzieleni zostali na trzy grupy. Na szczególne słowa uznania zasłużyli  Przemysław Krajewski i Robert Orzechowski, którzy po sześciu przebiegniętych kilometrach, zdecydowali się przebiec jeszcze dwie dodatkowe rundy.

Wszystko to działo się pod czujnym okiem przedstawicieli mediów, przybyłych do BGŻ Areny w liczbie ponad trzydziestu. Po zakończonych testach reprezentanci Polski podchodzili do wyznaczonej strefy, gdzie odpowiadali na pytania dziennikarzy. Nikt jednak nie przebił w tym względzie trenera Michaela Bieglera, szkoleniowiec udzielił łącznie 8 wywiadów. Nie byłoby to możliwe bez nieocenionej pomocy jego asystenta Jacka Będzikowskiego, który wcielił się w role tłumacza.

/Fot. JG (6) JKM (1) 

    

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest