27 grudnia 2012

Biernacki: Chcemy być w czwórce

Po 12-godzinnej podróży autokarem dziś w nocy do Merzig dotarła reprezentacja Polski juniorów. Podopieczni Leszka Biernackiego wieczornym meczem o godz. 19.15 z Niemcami zainaugurują występ w 26. Międzynarodowym Turnieju Victor’s Cup. Rywalami Polaków w grupie II są także drużyny Islandii i Finlandii.


Trofeum dla triumfatora turnieju

– To są silnie obsadzone zawody. Każdy z zespołów rozegra po pięć spotkań. Chcemy awansować do czołowej czwórki imprezy. Nie będzie to łatwe, gdyż na potrzeby reprezentacji młodzieżowej oddelegowaliśmy Adama Morawskiego i Pawła Gendę. Jadąc do Niemiec wiedziałem, że zagrać nie będą mogli również skrzydłowi, kontuzjowany Marcin Stefaniec i niedysponowany Jakub Malczewski. Ten drugi zachorował w czasie świąt – powiedział trener Biernacki.

W miejsce wymienionych zawodników pojechali: skrzydłowi Jakub Olszewski i Jan Czuwara (obaj grali już w ostatnich meczach na Węgrzech), bramkarz Filip Jastrząb oraz rozgrywający Mateusz Piechowski.

W piątek Polska zmierzy się o 12.50 z Islandią i o 18.40 z Finlandią. Mecze w tej fazie będą rozgrywane system 2×25 min. W grupie I wystąpi Dania, Szwajcaria, Białoruś i drużyna regionu Saary. Na sobotę zaplanowano spotkania o poszczególne miejsca, w tym finał.

ZOBACZ TAKŻE:

Z Madziarami bez sukcesów

Węgierski sprawdzian

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest