28 grudnia 2012

Juniorzy zaczęli od przegranej

W pierwszym meczu turnieju juniorów Victor’s Cup w Merzig Polska przegrała z Niemcami 23:29. W innym spotkaniu Grupy II Islandia zremisowała z Finlandią 25:25. Właśnie z tymi zespołami podopieczni Leszka Biernackiego zagrają w piątek dwa mecze.

Reprezentacja Niemiec prowadzona przez Christiana Schwarzera (koordynator w Niemieckim Związku ds. szkolenia młodzieży) i trenera Heiko Karrera kariera to aktualny mistrz Europy do lat 18. W drużynie naszych zachodnich sąsiadów zadebiutowała kilku zawodników. Stąd do gry Niemców w pierwszej połowie, zwłaszcza w obronie, można było mieć zastrzeżenia. Biało-czerwoni pierwszą połowę wygrali 14:13. Po zmianie stron zespół gospodarzy zagrał skuteczniej, co szybko przełożyło się na wynik.

Turniej Victor’s Cup dla kilku uczestników jest formą przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata do lat 19.