28 grudnia 2012

Turnieje w Żywcu i Rudzie Śląskiej

Ależ się dzieje w Rudzie Śląskiej! Jeszcze nie wszyscy ochłonęli po ostatnim turniej piłki ręcznej dziewcząt, a nadchodzi kolejny, tym razem chłopięcy, i to już w sobotę – 29 grudnia! Również na Żywiecczyźnie, a więc całkiem niedaleko,  popularność handballa stale rośnie! Znakomitym tego przykładem jest najbliższy I Noworoczny Turniej w Piłce Ręcznej Dziewcząt, który rozegrany zostanie w Żywcu już 3 stycznia.

Chłopcy powalczą w I Turnieju Piłki Ręcznej Juniorów o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska. Do rywalizacji staną drużyny: SPR Grunwald Ruda Śląska, SPR Pogoń 1945 Zabrze, PMOS Chrzanów i MOSiR Mysłowice. Gospodarzem imprezy, która rozpocznie się już o godzinie 8:30, będzie SPR Grunwald Ruda Śląska, a mecze rozgrywane będą w hali MOSiR przy ulicy Kłodnickiej 95.

Szczegółowy harmonogram spotkań:

08.30 – SPR Pogoń 1945 Zabrze – SPR Grunwald Ruda Śląska

09.40 – MOSiR Mysłowice – PMOS Chrzanów

10.50 – SPR Grunwald – PMOS Chrzanów

12.00 – SPR Pogoń 1945 Zabrze – MOSiR Mysłowice

13.10 – PMOS Chrzanów – SPR Pogoń 1945 Zabrze

14.20 – MOSiR Mysłowice – SPR Grunwald Ruda Śląska

/Fot. Materiały prasowe

Również na Żywiecczyźnie popularność piłki ręcznej wcale nie maleje, a wprost przeciwnie stale rośnie! Przykładem tego jest chociażby najbliższy I Noworoczny Turniej w Piłce Ręcznej Dziewcząt, który rozegrany zostanie w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu w czwartek (3 stycznia), początek sportowych zmagań o godzinie 09:00.

W turnieju początkowo miały zagrać 4 drużyny, ale będzie ich najprawdopodobniej aż 11!

– Wezmą w nim udział dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z Żywiecczyzny. W większości to zawodniczki występujące w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Ale ma być wiele dziewczyn, które chcą spróbować gry w ręczną. Dla nich to spora szansa, że zostaną wypatrzone przez trenerów i organizatorów Podbeskidzkiej Ligi. Nie ukrywam, że zainteresowanie tym turniejem jest tak ogromne, że musieliśmy się zgodzić na większą ilość drużyn – podkreśla Sebastian Mojżesz, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

Dodajmy, że do rozgrywek zgłosiły się: Gimnazjum nr 1 w Żywcu, Gimnazjum nr 2 w Żywcu, Gimnazjum w Łękawicy, Gimnazjum w Świnnej, Gimnazjum w Twardorzeczce, Gimnazjum w Wieprzu, Zespół Szkół nr 1 w Łodygowicach, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu, SMS ŻAPN Żywiec, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu oraz UKS SMS MTB Żywiec.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest